ČESKO-SLOVENSKÝ SUPERPOHÁR - Turňa a Rusov sa zhodujú: Slavia ukázala kvalitu

Posledná aktualizácia 11.7.2019 20:52

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Brankár Trnavy Rusov (vpravo) mal v sobotu plné ruky i nohy práce.

TRNAVA (SFZ) – Česko-slovenský Superpohár zdvihli tento rok nad hlavy hráči SK Slavia Praha, ktorí v sobotu zdolali v Trnave domáci Spartak 3:0. Jedným zo strojcov víťazstva klubu z hlavného mesta Česka bol kapitán Tomáš Souček. Ten dvakrát rozvlnil sieť za Dobrivojom Rusovom, ktorý sa medzi tromi žrďami nenudil a vytiahol niekoľko dobrých zákrokov.

Rusov: Nemal som odvahu ostať v strede

Brankár Trnavy Dobrivoj Rusov mal plné ruky práce hneď od úvodu. Už v 3. minúte musel vytiahnuť dobrý reflex pri hlavičke Van Burena. Aj keď v 40. minúte inkasoval z pokutového kopu, v nadstavenom čase prvého dejstva opäť predviedol skvelý zákrok, keď zlikvidoval ďalšiu tutovku Van Burena. V druhom polčase síce Rusov ešte dvakrát inkasoval, ale zasiahol pri ďalších akciách Slavie. Celkovo do priestoru jeho bránky smerovalo sedem striel. „Slavia ukázala svoju kvalitu, že nie je náhoda, čo dokázala v predchádzajúcej sezóne. Škoda prvého gólu, ktorý sme dostali z penalty. Ak by sme držali dlhšie 0:0, možno by to vyzeralo inak. Nám zápas nevyšiel podľa našich predstáv,“ konštatoval po dueli Rusov a v hodnotení sa vrátil aj k pokutovému kopu: „Trošku ma to mrzí, že som nemal odvahu ostať v strede. Zachytal som si dobre, len lopty boli divné, s ktorými nehráme.“

Súhlas s brankárom Rusovom o kvalitách hráčov Slavie Praha vyjadril aj trnavský obranca Matúš Turňa. „V prvom rade sa nemáme za čo hanbiť. Slavia ukázala kvalitu, ale myslím si, že aj my sme ukázali na ihrisku, že futbal vieme hrať,“  vravel 33-ročný futbalista, ktorý našiel na sobotnom stretnutí aj pozitívum. „Bol to vynikajúci test pred štartom Európskej ligy a aj našej súťaže. Musíme sa pozerať dopredu a veriť, že prídu lepšie výkony a aj výsledky,“  vyhlásil Turňa.Hromada: Mám radosť, že ma členok poslúcha

Kapitán hostí Tomáš Souček ukázal na trávniku, že je ťahúň svoj tímu. Okrem dvoch gólov nabehal veľa kilometrov a žiadnu loptu nepovažoval za stratenú. „Od začiatku sme boli silnejší a zaslúžene sme vyhrali. Pohár má pre nás veľkú cenu. ,Urobili‘ sme v minulej sezóne double (vyhrali ligu a pohár – pozn.) a teraz máme ďalšiu trofej, všetci ju počítame. Čím viac pohárov pozbierame, tým budeme šťastnejší. Sme radi, že sa to hralo. Verím, že sa v tom bude pokračovať a bude to mať naďalej náboj,“ rozrozprával sa spokojný Souček. Ako videl kapitán Slavie sobotný zápas a jeho dva zásahy? „Každý gól je zlomový a som rád, že som, tímu mohol pomôcť. Dôležitý moment bol už pred penaltou, že sme si ju vypracovali. Druhý gól nás upokojil, pridali sme aj tretí a bolo hotovo,“ uviedol.

V 80. min nabehol do zápasu v drese Slavie aj niekdajší slovenský mládežnícky reprezentant Jakub Hromada. Toho v poslednom roku trápilo viac zranenie členka, futbal musel ísť bokom. Teraz je však už zdravý a naplno sa môže venovať tomu, čo ho najviac baví. „Na zápas som sa tešil, nebol klasický prípravný, bol normálny – generálka pred ligou, keďže o týždeň začíname. Po celý zápas sme boli lepší a teší nás, že máme ďalšiu trofej,“ vravel Hromada. Ako si užil čas na ihrisku? „Pre mňa nástup do zápasu nebol jednoduchý, naskočil som prakticky bez rozcvičky. Kým som sa rozbehal, bol už aj koniec. Som šťastný za každú minútku, ktorú môžem po dlhom zranení odohrať. Mám radosť, že ma členok poslúcha a nemám bolesti. To je pre mňa základ," vyhlásil 23-ročný stredopoliar. Rodáka z Košíc potešila početná divácka kulisa. „Nebýva zvykom, aby mimo ligy alebo európskych stretnutí prišlo veľa ľudí. Poklona všetkým, čo tu boli. Hralo sa nám lepšie,“ uviedol Hromada. 

V kádri Slavie nebude už v ďalšej sezóne figurovať slovenský reprezentant Miroslav Stoch, ktorý prestúpil do gréckeho PAOK-u Solún. „Mrzí ma to, lebo s Miňom sme boli dobrá dvojka. Sme v kontakte, je to skvelý chalan. Ja som ho pred jeho príchodom do Slavie nepoznal, ale za tie dva roky sme si vytvorili skvelý vzťah. Budem mu držať palce,“ zaželal Hromada kamarátovi do Grécka.
Branislav Sarňák
Značky
súťaž
česko-slovenský Superpohár
Klub
FC Spartak Tranava
Klub
SKSlaviaPraha
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

LM žien – Slovanistky v skupine tretie, kouč Masaryk verí: Hádam nás turnaj pripravil aj na ligu

14.8.2019 11:10

LM žien - Slovanistky vyhrali nad SS Anenii, Masaryk: Získali sme body, to je dôležité

14.8.2019 11:00

STANOVISKO SFZ K VYJADRENIAM MAJITEĽA MŠK ŽILINA JOZEFA ANTOŠÍKA

12.8.2019 13:07

LM žien – Slovanistky dostali od Subotice sedmičku, tréner Masaryk: Presne toto sme nechceli

11.8.2019 12:20

SFZ – Pred štartom ženských súťaží sa stretli zástupcovia klubov

12.8.2019 11:23

LM žien - Slovanistky potrápili favorizovaný Ferencváros

08.8.2019 14:50

Slovenský pohár žien – Spoznali sme dvojice 1. kola

07.8.2019 14:23

LM žien – Slovanistky čaká domáca skupina. Hollá: Budeme bojovať v každom zápase

06.8.2019 13:39

PREZIDENTSKÝ POHÁR – Za B-tím nemôže nastúpiť hráč „áčka“, kto s kým v 2. kole?

02.8.2019 09:16

Regions Cup – V Sieni slávy vyžrebovali dvojice nového ročníka

01.8.2019 14:13

SFZ - Nová výzva na projekt podpory výstavby, rekonštrukcie a dobudovania futbalovej infraštruktúry

01.8.2019 13:46

SFZ – Etický kódex: Víťazstvo v nečestnej hre nemá hodnotu

31.7.2019 12:47

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.