angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Chcete si zahrať proti Neymarovi? Máte jedinečnú možnosť

10. Máj 2018

BRATISLAVA (SFZ/brs) - Chcete si zahrať futbal proti hviezdnemu Neymarovi? Nie, to nie je žart, ale skutočná možnosť. Jeden z najlepších zakončovateľov sveta totiž čaká na súperov v zápase piatich proti piatim. Ako sa dostať na ihrisko proti najdrahšiemu futbalistovi sveta?

Galéria

Neymar da Silva Santos Júnior a Red Bull prinášajú prvý raz na Slovensko celosvetový futbalový turnaj Neymar Jr's Five. Prihlás seba a šiestich kamarátov, z ktorých dvaja môžu byť starší ako 25 rokov. Najmladší členovia tímu musia mať minimálne 16 rokov. V štyroch slovenských mestách v Prešove, v Banskej Bystrici, v Žiline a v Bratislave sa počas mája a júna odohrajú kvalifikačné turnaje a na bratislavskom finále sa rozhodne o celkových víťazoch. Tí pocestujú na veľké globálne finále do Brazílie a postavia sa proti tímom z celého sveta. V hre nie je iba zisk titulu svetových šampiónov, ale aj možnosť stretnúť sa s Neymarom a postaviť sa v zápase priamo proti nemu na jeho domácej pôde. Na lokálne kvalifikácie sa môžu registrovať tímy mužské aj zmiešané. Ženský turnaj sa odohrá priamo s národným finále v Bratislave.

Turnaje majú atraktívny model. Hrá sa päť proti piatim bez brankára. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Víťazom je tím s väčším počtom hráčov (gólov) na ihrisku po 10 minútach, prípadne ak dôjde k eliminovaniu všetkých hráčov. Ak oba tímy dajú rovnaký počet gólov alebo žiaden tím nevsieti gól, zápas sa končí remízou.

Tohtoročný turnaj Neymar Jr’s Five bude už tretím v poradí a zatiaľ najväčším. Viac ako 60 krajín zo šiestich kontinentov bude hostiť kvalifikačné turnaje. Prvé miesto v lokálnom finále zabezpečí tímom letenky do brazílskeho Praia Grande, kde sa 21. júla 2018 v Instituto Projeto Neymar Jr rozhodne o globálnom víťazovi. Úvodný ročník vyhral v roku 2016 tím z Brazílie a minulý rok sa zase kráľmi malého futbalu stali Rumuni. Atmosféru minuloročného finále zachytili fotografi Red Bulul Content Pool. O veľkom záujme postaviť sa zoči-voči Neymarovi hovorí aj fakt, že sa minulý rok na ihriská postavilo viac ako 100 000 hráčov.
Registrovať sa na kvalifikačné turnaje na Slovensku sa môžete TU. Dnes (10. mája 2018) sa do polnoci môžete prihlásiť na turnaje v Prešove a v Banskej Bystrici.

Kvalifikačné turnaje na Slovensku
12.05.2018 Prešov 
13.05.2018 Banská Bystrica 
19.05.2018 Žilina
02.06.2018 Bratislava 
03.06.2018 Finále v Bratislave