16.11.2019
Rijeka
Chorvátsko
Chorvátsko
3:1
(0:1)
Slovensko
Slovensko
Kvalifikácia ME 2020

CHORVÁTSKO – SLOVENSKO 3:1 (0:1)
Góly: 56. Vlašič , 60. Petkovič, 74. Perišič  – 32. Boženík
ŽK: Čaleta-Car, Rebič - Mak, Dúbravka
ČK: 66. Mak
Rozhodovali: Turpin – Nicolas, Danos (všetci Francúzsko) – 8212 divákov
CHORVÁTSKO: Livakovič – Jedvaj, Čaleta-Car, Perič, Barišič – Modrič, Bozovič – Rebič (54. Brekalo), Vlašič (75. Kovačič), Perišič (81. Orsič)– Petkovič. Tréner: Zlatko Dalič.
SLOVENSKO: Dúbravka - Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka (79. Hrošovský), Lobotka, Hamšík – A. Rusnák (63. Haraslín), Boženík (72. M. Ďuriš), Mak. Tréner: Pavel Hapal.

HLAS PO ZÁPASE
PAVEL HAPAL (tréner Slovenska): “Bezprostredne po stretnutí prevláda sklamanie.  Dalo sa tu dosiahnuť viac. Vyše 50 minút sme boli kompaktní, koncentrovaní, potom sa stalo to, čo sa stať nemalo, inkasovali sme prvý gól po brejku a rýchlo po ňom aj druhý, po štandardke, ktorej opäť predchádzala naša chyba  a brejk domácich. To posunulo zápas v náš neprospech a keď inkasoval červenú kartu Mak, už sa so stretnutím nedalo vlastne nič urobiť. Chorváti pridali tretí gól a zavreli zápas. Nabádali sme chlapcov, aby sme čo najdlhšie držali pre nás priaznivý stav, vydržali sme desať minút... Nálada v šatni po zápase bola smutná, samozrejme, ale keď som sa opýtal, kto neverí v postup, nezdvihla sa ani jedna ruka. Ak by sa taký našiel, spakoval by sa domov. Veríme všetci, že proti Azerbajdžanu to bude úplne o inom, veríme vo víťazstvo .“

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.