Croatia Cup 2013 - ženy: V zápase o umiestnenie tesná prehra s Chorvátskom

Nedeľa, 10.3.2013 23:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 16:45

ROVINJ (SFZ) - Slovenské futbalové reprezentantky podľahli v zápase o 5. miesto domácim Chorvátkam 0:1

Chorvátsko - Slovensko  1:0 (1:0)

Gól: 31. Šundov

CHORVÁTSKO: Vrdoljak - Čop, Bulut (61. Jaščak), Zlosa, Scurich, Molton, Hercegonja (77. Stipančević), Baban (68. Lojna), Landeka, Šundov (61. Kalamiza), Gajser, Šalek (55. Kolar)

SLOVENSKO: Korenčiová – Fischerová, Bíróová, Kolenová (22. Mravíková), Vojteková, Korytárová (46. Ondrušová), Fecková, Klechová,  Škorvánková, Rybárová (66. Šušková), Haršányová (75. Bartovičová). Tréner: Zsolt Pakusza.

Zsolt Pakusza (tréner žien SR):  "Až na prvých desať minút sme boli lepší, o čom svedči fakt, že súperky vystrelili v 33. minúte jedinú strelu do priestoru bránky, bohužiaľ, bol z toho víťazný gól. Aj dnes, tak ako počas celého turnaja sme doplatili na koncovku. Škorvánková nepremenila samostatný nájazd, Bíróová hlavičkovala tesne nad. V druhom polčase sme si vytvorili obrovský tlak a veľké množstvo šancí. Hlavička Haršányovej skončila na brvne, Klechová v predposlednej minúte zblízka prekopla bránku. Napriek prehrám hodnotím turnaj kladne, samozrejme s výnimkou prvej tridsaťminútovky v prvom zápase. Hrali sme aktívne, škoda veľkého množstva nepremenených šancí. Aj dnešný zápas stál veľa síl, už v 10. minúte sa zranila Kolenová, Bíróová nastúpila s boľavým členkom. Súperky nás na turnaji nešetrili, pre zranenie sme dnes nemohli počítať s Matysovou."