angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Derby TIPOS III. ligy s hviezdnym obsadením, béčko Slovana zdolalo Petržalku 1:0

07. Máj 2018

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – V zápase 24. kola Tipos III. ligy Bratislava medzi ŠK Slovan Bratislava „B“ a FC Petržalka boli aktérmi aj traja účastníci záverečného turnaja MS 2010 a dvaja bývalí slovenskí futbaloví reprezentanti. V šlágri kola sa tešili z jednogólového víťazstva belasí.

Galéria

Derby prilákalo už počas jesene do Petržalky dvojtisícovú návštevu a mimoriadnu pozornosť pútal aj včerajší (nedeľa 6.5.) jarný súboj dvoch odvekých rivalov – bratislavského Slovana a Petržalky. Hoci v 3. lige účinkuje „iba“ B-tím belasých, na trávniku a v hľadisku to nič nemenilo na rivalite a prestíži oboch táborov. Niekoľko minút pred výkopom duelu 24. kola, by stebna štadióne v Prievoze už márne hľadali miesto na parkovanie a o význame zápasu svedčil i vysoký počet usporiadateľov a bezpečnostných zložiek.

Tábor lídra treťoligového pelotónu z Petržalky rozprestrel svoje zástavy v sektore hostí a duel pod vedením hlavnej rozhodkyne Petry Pavlíkovej mohok začať. Prvý polčas góly nepriniesol, no keď sa v 55. minúte gólovo presadil presnou hlavičkou Samuel Antálek, mimochodom, bol to stý gól B-tímu Slovana v priebehu tohto ročníka, bolo o pointu zápasu postarané. Hostia nechceli prísť o svoju neporaziteľnosť, všetky sily vrhli do útoku a v poslednej polhodine priklincovali domácich pred svoju bránu. Veľké šance Michala Maca zostali nevyužité a keď v nastavenom čase strela Gašparoviča presvišťala okolo pravej žrde mimo bránu – o víťazovi bolo rozhodnuté.

Obsadenie aktérov treťoligového zápasu bolo hviezde. Posúďte sami. Na ihrisku zvádzali súboje najlepší strelec slovenskej reprezentácie Róbert Vittek, zadné rady dirigoval, po zranení, člen kádra tímu trénera Kozáka Kornel Saláta a mužstvo koučoval z lavičky Ján Kozák ml. Všetci traja boli  účastníkmi záverečného turnaja MS 2010 v Južnej Afrike. Na lavičke Petržalky sedel bývalý reprezentant Balázs Borbély – muž, ktorý pokoril gólom v drese petržalskej Artmedie v pamätnej edícii Ligy majstrov FC Porto a hru Petržalky dirigoval v srrede poľa ďalší bývalý slovenský reprezentant Juraj Piroska. Z tribúny sledoval dianie Samuel Slovák a ak nemu prirátame účasť najlepšieho strelca slovenskej reprezentácie Szilárda Németha, ktorý v hľadisku pozorne sledoval zápas spolu s reprezentačným novicom Borisom Sekuličom, trúfame si povedať, že počas víkendu viac hviezd pokope futbalové Slovensko na štadióne nemalo.

Aj po víťazstve bratislavského Slovana zostáva na čele tabuľky III. ligy Bratislava o 24. kole tím FC Petržalka s dvojbodovým náskokom pred FC Rohožník, béčko Slovana stráca na tretej pozícii na lídra tabuľky deväť bodov.

ŠK Slovan Bratislava B – FC Petržalka 1:0 (0:0)

Gól: 55. Antálek
Zostavy:
Slovan: Greif – Antálek, Laczkó, Saláta, Suchockij (66. Duda), Droppa, D. Hrnčár (90. Kočik), Mašulovič (87. Kitka), Zemko, Kozlovský (90. Nedorost), Vittek. Tréner: Ján Kozák ml.
Petržalka: Valašik – Hitka (62. J. Hrnčár), Majerčák, Sopúch, Hečko – Lády, Kavoň, Gašparovič, Turčák – Piroska – Maco (82. Minčič). Tréner: Balázs Borbély