Devätnástka vyhrala v Rakúsku gólom Štefanca

Streda, 8.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 9.3.2017 08:28

LINDABRUNN (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenská reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v generálke pred druhou fázou kvalifikácie ME, tzv. Elite Roundom, nad rovesníkmi z Rakúska 1:0.

LINDABRUNN (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenská reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v generálke pred druhou fázou kvalifikácie ME, tzv. Elite Roundom, nad rovesníkmi z Rakúska 1:0.
Stretnutie v Lindabrunne sa hralo v krásnom prostredí a v príjemnom slnečnom počasí. Zverenci trénera Milana Malatinského vstúpili do zápasu výborne, už po pár sekundách sa mohli ujať vedenia, no Kozlovský príležitosť nevyužil. Gól prišiel v 10. min, po výbornom pressingu na súperovej polovici. Spolupráca dua, pôsobiaceho v Hellase Verona, bola úspešná – asistenciu Tuptu zužitkoval Štefanec (na fotografii Romana Ferstla po góle). Domáci sa snažili reagovať na inkasovaný gól, no dobre pracujúca defenzíva „sokolíkov,“ organizovaná brankárom Vantrubom, vždy odvrátila hroziace nebezpečenstvo.
V druhom polčase boli herne lepší domáci, čistú gólovú príležitosť si však nevytvorili. Hra Slovákov po prestávke stála na defenzíve a doviedla zápas do víťazstva, ktoré je pred ostrými kvalifikačnými bojmi v Elite Rounde vhodným prostriedkom na posilnenie sebavedomia.

Rakúsko 19 – Slovensko 19 0:1 (0:1)

G: 10. Štefanec
R: Alan Kijas (Rakúsko)
Slovensko 19: Vantruba – Nemček (46. Adamec), Oravec, Špiriak, Majdarn – Lénárt (87. Macho), Blažek – Kozlovský, Štefanec (81. Kolesár), Šušolík (64. Dubec) – Tupta (87. Fábry)

Hlas po zápase

Milan Malatinský (tréner Slovenska 19): Pred zápasmi Elite Roundu to bola výborná príprava. Tešíme sa z víťazstva nad silným súperom. V I. polčase sme si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, z jednej sme strelili gól. Po prestávke prebrali iniciatívu domáci a som rád, že sme neinkasovali. Myslím si ale, že sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom.“