Dievčenský výber Slovenska "15" podľahol Česku 0:3

Sobota, 22.6.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 11:47

VINIČNÉ (SFZ) - V druhom vzájomnom zápase podľahol dievčenský výber Slovenska do 15 rokov rovesníčkam z Česka 0:3.

V prvom polčase jasne dominovali na ihrisku súperky. Už v 1. minúte zápasu prenikla do pokutového územia neobsadená Valentová a pohodlne usmernila loptu za chrbát brankárky Gyomraiovej. Tlak českého družstva pokračoval a o desať minút už viedlo družstvo Česka 2:0. Strelou zvnútra šestnástky ponad ruky brankárky sa presadila Kateřina Vojtková. Tréner Petrovič prestreidal, na ihrisko sa dostali Vagaská a Fabová, dievčatá vyrovnali hru v strede poľa, ale do zakončenia sa prakticky nedostali. Výnimkou bola 37. minúta, kedy Jančová zblízka ani nadvakrát neprekonala brankárku súpera.

Do druhého polčasu sme vstúpili svižnejšie. V 48. sa pokúsila o koncovku Fabová, na druhej strane v 54. minúte nebezpečne vystrelila Vojtková a súperky opät zatlačili náš tím do defenzívy a v 61. minúte gólovo udrelii. Loptu si k priamemu kopu postavila Kristýna Príkazská a ponad múr poslala loptu nezadržateľne do našej brány - 0:3. V ďalšom priebehu zápasu dievčatá výberu Česka kontrolovali hru a zápas doviedli do víťazného konca.

Výber Slovensko "15" - Výber Česko "15"  0:3  (0:2)

Góly: 1. Valentová, 11. Vojtková, 61. Príkazská
ŽK: nikto
R: Smolíková - Matulová, Krčová

SR "15": Gyomraiová - Herblíková, Szeibecederová (c), Kopčová, Otiepková (13. Vagaská), Puhovičová (17. Fabová), Jančová (41. Maťavková), Kovaľová, Roháčová (41. Kormaňáková), Šurnovská, Kondášová.

ČR "15": Slouková - Čiperová, Pakostová (44. Vacková), Príkazská, K. Dubcová 68. Heřmanová), Kavalová (c), Valentová (54. Mrázová), M. Dubcová, Klímová, Radová, Vojtková (62. Oborná).

HLASY PO ZÁPASE:

Branislav Petrovič (tréner SR "15"): "Dnešný zápas bol pre naše hráčky veľmi náročný, nastúpili sme v pozmenenej zostave a ukázala sa nám trénovanosť a výkonnosť hráčok. Zápas ukázal smer, ktorým sa máme uberať... Niektoré hráčky ma svojim výkonom oslovili, niektoré ukázali, že ešte majú čas na sebe popracovať a zabojovať o reprezentačný dres."

Eva Haniaková (trénerka ČR "15"): "Dnes bolo videť, že dievčatá neboli nervózne, včera sme si po zápase vysvetlili nedostatky v hre. Rýchly gól v prvej minúte dodal našim hráčkam sebavedomie a dnešný zápas sa niesol jednoznačne v našej réžii."