angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

DISCIPLINÁRNA KOMISIA – El Maestro dostal za hanobenie Slovnaft Cupu pokutu

26. Apríl 2018

BRATISLAVA (SFZ) – Disciplinárna komisia SFZ na svojom zasadnutí 26.apríla riešila aj trénera Spartaka Trnava Nestora El Maestra, ktorý po semifinálovom vypadnutí zo Slovnaft Cupu so Slovanom Bratislava v médiách túto súťaž očiernil. Za svoje slová dostal kouč Spartaka finančnú pokutu a navyše mu DK pozastavila aj výkon funkcie trénera.

Zverenci El Maestra v semifinálovom dvojzápase nestačili na futbalistov Slovana Bratislava, ktorí Spartak vyradili po dvoch remízach 1:1 až v penaltovom rozstrele. Do finále Slovnaft Cupu, ktoré sa hrá v utorok 1.mája o 17.25 v Trnave, postúpil Slovan. „Tento pohár je malý, nudný a nezaujímavý, ale nechcem povedať, že sme dnes nechceli vyhrať a zabojovať oň vo finále. Trošku sme sklamaní. V tomto ročníku sa v slovenskom futbale udiali veľké zmeny. Teší ma, že veľký a silný Slovan sa sústredí na tento malý a nedôležitý pohár. Pred nami sú väčšie ciele,“ vyjadril sa kouč Trnavy po vypadnutí jeho tímu.

Správanie El Maestra nezostalo bez povšimnutia a DK ho potrestala pokutou 6000 eur a pozastavením výkonu funkcie trénera na jeden zápas. „DK berie na vedomie stanovisko menovaného a rozhodla, že za vyjadrenia k súťaži Slovnaft Cup v masovokomunikačných prostriedkoch po stretnutí 7. kola Slovnaft Cup-u medzi FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava ukladá Disciplinárnu sankciu – pozastavenie výkonu funkcie na 1 s. s. a finančnú pokutu vo výške 6 000 €. DK SFZ pri ukladaní disciplinárnej sankcie vzala do úvahy, že previnilec svojimi vyjadreniami v masovokomunikačných prostriedkoch poškodil dobré meno SFZ, súťaže Slovnaft Cup ako aj súpera a porušil princípy Stanov SFZ a Kódexu futbalovej etiky,“ znie stanovisko DK.