Domáca prehra 21-ky s Islandom 0:2

Štvrtok, 5.10.2017 16:00 | Posledná aktualizácia 6.10.2017 10:32

POPRAD (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtok v NTC Poprad v ich treťom zápase kvalifikácie ME 2019 s Islandom 0:2. Zverenci trénera Pavla Hapala zaknihovali v boji o ME v Taliansku prvú prehru, v tabuľke majú po troch zápasoch na konte šesť bodov.

Slovensko "21" - Island "21" 0:2 (0:1)

Góly: 8 a 90+. A. Gudmundsson
ŽK: Čmelík, Vavro, Balaj, Hromada - Einarsson, A. Gudmundsson, Fridjónsson
ČK: 90. Hromada (SR)
R: Kominis - Kourompyliová, Grevenis (všetci Gr.), 3076 divákov

SLOVENSKO 21: Rodák - Kružliak, Vavro, Sipľak, Hancko - Káčer (64. Urblík), Lesniak, Hromada - Čmelík (76. Jirka), Balaj, Polievka (58. Vestenický).

ISLAND 21: Olafsson - Sampsted, H. V. Gudmundsson, Andresson, Fridriksson - Porsteinsson, Fridjónsson, Magnusson - Einarsson, A. Gundmundsson, Haraldsson (90+. Karlsson)

Slováci mohli mať ideálny vstup do zápasu, no v 7. minúte Polievka svoju šancu nepremenil a to domácich o pár sekúnd mrzelo dvojnásobne. Haraldsson v protiútoku unikol slovenskej obrane, v pokutovom území si počkal na Alberta Gudmundssona, ktorý si poradil s obrancom a pohodlne prekonal brankára Rodáka. Inkasovaný gól domácich na chvíľu zaskočil, ale postupne sa dostali do tempa i šancí. V 14. minúte však pohľadmi tlačili strelu A. Gudmundssona nad bránku. Hapalovci pridali na aktivite a do šancí sa skúšali dostať centrami i kombináciami. V 31. minúte im mohol pomôcť aj Hans Gudmundsson, no proti jeho nie ideálnej prihrávke stihol brankár Olafsson zasiahnuť. V 37. minúte sa k hlavičkovému zakončeniu dostal Hancko, ale zblízka namieril iba do brankára. V 43. minúte zaujala situácia v šestnástke Islandu, po ktorej "sokolíci" avizovali ruku súpera a dožadovali pokutového kopu, ale ten sa nekonal.

Zámer domácich vyrovnať bol zrejmý od prvých sekúnd druhého dejstva, ale Islanďania neustále hrozili nebezpečnými protiútokmi. V 51. minúte boli blízko k druhému gólu, ale hlavičku Andressona zastavila horná žŕdka Rodákovej bránky. Ofenzívne aktívny obranca Andresson sa k zakončeniu dostal aj v 58. minúte a Rodáka opäť zachránila konštrukcia bránky. Ten istý hráč sa v 67. radoval z gólu, ale dosiahol ho až po faule na brankára, takže skóre sa nemenilo. V 73. minúte sa po centri dostal k zakončeniu Balaj, ale lopta mu nesadla ideálne. V 81. minúte sa po rohovom kope dostal do šance Urblík, proti jeho technickej strele spoza šestnástky však výborne zasiahol brankár Olafsson. Mladí Slováci v závere stupňovali svoju aktivitu, snažili sa o vyrovnanie, ale organizovaná obrana Islandu im robila veľké problémy. Šance domácich na vyrovnanie spľasli po vylúčení kapitána Hromadu. V nadstavenom čase Slováci prestali hrať po zákroku na Sipľaka v strede ihriska, čo využil pohotový Gudmundsson na brejk, v ktorom poľahky pridal druhý gól Islandu.