Dominik Ujlaky v šľapajach bratranca Mareka a brata Erika

Streda, 2.4.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2017 07:45

SKOPJE (SFZ) - Slovenský futbalový reprezentant do 18 rokov odohral v prvom zápase s Macedónskom druhý polčas. Trénerovi sa odvďačil za dôveru bojovným výkonom a gólovou asistenciou

V aktuálnom kádri reprezentácie do 18 rokov figuruje aj stredopoliar trnavského Spartaka - Dominik Ujlaky. Nositeľ mena, ktoré sa neodmysliteľne spája s trnavským futbalom v súvislosti so 40-násobným slovenským futbalovým reprezentantom, Marekom Ujlakym. Bývalý hráč Spartaka obliekal v 90.rokoch tiež dres Petry Drnovice a krátko pôsobil na Tehelnom poli. "Marek je môj bratranec a najmä futbalový vzor. Videl som ho niekoľkokrát hrať. Mal skvel'ú ľavačku," hovorí o kvalitách najstaršieho z Ujlakyovcov, 17-ročný Dominik.

Brat, Erik Ujlaky, prežíva jedno z najkrajších futbalových období. V drese DAC patrí k oporám tímu, ktoré predvádza v jarnej časti Corgoň ligy výborné výkony. Skóroval v zápasoch v Trnave a v poslednom kole aj proti Žiline. "Súboj v Trnave som videl. Erik trafil nádherne. Fandil som Spartaku a zároveň Erikovi. Ak nám to časy tréningov v kluboch dovoľujú, trénujeme občas spolu na ihrisku v Zelenči," hovorí o bratovi reprezentant SR "18", Dominik Ujlaky.

V mládežníckych reprezentačných výberoch reprezentoval v kategóriách do 15, 16 a 17 rokov. Pred prvým z dvojice zápasov s Macedónskom si veľmi prial pripísať si premiérový štart aj v osemnástke. "So spoluhráčmi sa dobre poznám. Ak dostanem šancu, pokúsim sa na ihrisku ukázať v čo najlepšom svetle," dušoval sa pred prvým zápasom. Sľub dodržal. Tréner Malatinský ho poslal na ihrisko v druhom polčase a Ujlaky ukázal potenciál a bojovnosť. Odmenou mu bola gólová asistencia na šiesty gól a nádej druhého štartu v drese osemnástky dnes (3.4) dopoludnia v Skopje.

Stretnutie Macedónsko "18" - Slovensko "18" je na programe o 10:00 na ihrisku mládežníckeho centra v hlavnom meste Macedónska.