angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

DÚBRAVKA: Skvelý víťazný debut v Premier League!

11. Február 2018

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Ako šestnásty slovenský futbalista ochutnal v nedeľu popoludní Martin Dúbravka chuť anglickej Premier League – vo víťaznom stretnutí Newcastlu na domácom štadióne St. James‘Park proti Manchestru United!

Spomedzi slovenských brankárov stál medzi žrďami v anglickej najvyššej súťaži len Ján Mucha (vtedy Everton), pre Dúbravku bude navždy historickým dátumom 11. február 2018. Víťazná premiéra v drese „strák“ z Newcastlu, navyše proti takému klubovému gigantovi, akým je Manchester United, sa bude v jeho osobnej vitríne nádherne vynímať! A to všetko podložil vynikajúcim výkonom, ktorý po stretnutí neprehliadol ani tréner Rafael Benitez a za ktorý mu zložili poklonu prostredníctvom vyjadrení na sociálnych sieťach aj desiatky fanúšikov mužstva.

"Postavte mu sochu", "Dúbravka bol dnes výborný. Krásne zákroky", "Milujem toho chlapa!" či "Dúbravka je zjavenie!"sú citáty priaznivcov Newacstlu, ktoré oceňovali výkon slovenského brankára. Webová stránka Daily Mailu ochkala nad skvelým zákrokom Dúbravku proti Carrickovmu pokusu v nadstavenom čase, Evening Standard napísal, že “Dúbravka bol hviezdou strák“.

Tréner Newcastle United Rafael Benitez (na fotografii z webu nofc.co.uk spolu s Dúbravkom) ho pochválil slovami: "Dnes si môže kúpiť tiket v lotérii a vyhrá. Bol pokojný a dal tímu dôveru. Všetci hráči tvrdo pracovali, takže by nebolo fér povedať, že iba brankár hral dobre. Pracovali sme rovnako tvrdo ako v ostatných zápasoch, ale proti Manchestru United je každá lopta dôležitá, za chybu vás môže potrestať, preto boj o každú loptu bol úžasný. Dnes sme ukázali charakter a túžbu."

Samotný Martin sa pre klubovú televíziu po zápase vyjadril: “Už keď som bol na rozcvičke, vinímal som plné tribúny, keď sme vyšli na zápas, videl som tých 50 000 fanúšikov, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru. Bol to skvelý pocit a vedel by som si na takýto zážitok zvyknúť, preto verím, že budeme v dobrých výkonoch pokračovať.“