eEURO 2021 – Poznáme slovenských reprezentantov: V kvalifikácii ich čaká derby s Maďarskom

Posledná aktualizácia 10.2.2021 18:59

BRATISLAVA (SFZ) – UEFA pripravila pre priaznivcov e-futbalu už druhý ročník atraktívnej súťaže eEURO. Minulý rok mala premiérová edícia vyvrcholiť na veľkom európskom šampionáte, no pandémia ho posunula na tento rok. Teraz dostanú hráči hry PES od Konami opäť šancu a chýbať nebude ani slovenský tím. Ten bude tvoriť dvojica Juraj Bojko a Peter Kolesár. Prvý z nich si zahral za Slovensko už vlani, pre druhého to bude premiéra.

Do kvalifikácie opäť vstúpi rovnako ako vo veľkom futbale všetkých 55 členských krajín UEFA. Slovensko sa dostalo do šesťčlennej skupiny G. Jedným zo súperov bude aj Maďarsko, čo sľubuje tradične vypäté zápasy. Ďalšími konkurentmi v boji o postup na eEURO budú Rumunsko, Luxembursko, Lichtenštajnsko a Gibraltár.

Obaja slovenskí reprezentanti sa na zápolenia tešia a čoskoro Vám ich aj predstavíme.

Celkovo je v kvalifikácii desať skupín (päť po 5 tímov a päť po 6 tímov). Táto fáza sa bude hrať od marca do mája 2021. Každá krajina odohrá proti každému súperovi dva zápasy jeden na jedného a body sa budú klasicky počítať do tabuľky.

Šestnásť najlepších krajín sa kvalifikuje na finálový turnaj, ktorý by sa mal konať v Londýne v júli 2021 na štadióne Wembley. Priamo postúpi desať víťazov skupín, všetky druhé tímy pokračujú v druhej fáze, kde budú rozdelené po päť do dvoch skupín a na eEURO sa dostanú najlepší traja z každej z nich.


Značky
Autor
Lucia Petrincová
Projekt
eEURO2021
EURO 2020
Novinky
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.