eEURO – Prichádza šanca pre vás! Staňte sa slovenským reprezentantom v e-futbale

Posledná aktualizácia 15.12.2020 13:05

BRATISLAVA (SFZ) – Po úspechu tohtoročného – historicky prvého turnaja v e-futbale – UEFA eEURO, pripravila európska strešná organizácia druhý ročník. Každú krajinu budú opäť reprezentovať tí najlepší hráči a prihlásiť sa môžete aj vy!

Turnaj bude v hre PES 2021 od spoločnosti KONAMI a vyvrcholenie by malo byť na budúci rok v júli v Londýne, ktorý má hostiť aj finále preloženého európskeho šampionátu EURO 2020.

V súťaži sa zúčastní všetkých 55 členských asociácií UEFA, ktoré v novembri začnú vyberať svoje tímy, ktoré sa si zahrajú kvalifikáciu začiatkom roku 2021.

V decembri 2020 a januári 2021 sa v dvoch termínoch môžete zúčastniť na výberových turnajoch, kde si zmeriate sily so súpermi zo Slovenska. Najlepší dvaja budú následne reprezentovať našu krajinu v európskej kvalifikácii. Ak by ste sa chceli zapojiť, navštívte stránku bit.ly/eEURO2021_registracia, aby ste sa zaregistrovali!

Systém európskej kvalifikácie bude veľmi jednoduchý. Vo februári 2021 prebehne žreb a zástupcovia jednotlivých krajín budú rozdelení do skupín pre on-line fázu, ktorá je na programe medzi marcom a májom.

Každá krajina odohrá dva zápasy jeden na jedného a body sa budú klasicky počítať do tabuľky. Šestnásť najlepších krajín sa kvalifikuje na finálový turnaj, ktorý bude v Londýne v júli 2021 na štadióne Wembley.

Výhercovia eEURO 2020 dostanú vstupenky na finále EURO 2020, ako aj peňažnú výhru.

„UEFA eEURO dala nadšencom e-futbalu šancu snívať o reprezentácii svojej krajiny na najväčšom podujatí a verím, že všetky tímy sa budú snažiť napodobniť Taliansko, ktoré zvíťazilo v historicky prvom ročníku,“ uviedol marketingový riaditeľ UEFA Events SA Guy-Laurent Epstein.Značky
Súťaž
eFutbal
Projekt
eEURO2021
Autor
Lucia Petrincová
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.