eEURO2021 – Slovenskí reprezentanti majú jasný cieľ: Chceme postúpiť

Posledná aktualizácia 20.3.2021 11:12


BRATISLAVA (SFZ) – Po úspešnej premiére pripravila UEFA druhý ročník európskeho šampionátu eEURO v hre PES. V kvalifikačných bojoch nebudú chýbať ani slovenskí reprezentanti, ktorých sme spoznali vďaka internej národnej kvalifikácii. Už o pár dní odštartujú boje o eEURO aj s dvojicou Juraj Bojko a Peter Kolesár.

V minulom ročníku ušiel slovenskému tímu postup zo skupiny do baráže o jediný gól. Bol pritom aj Juraj Bojko, ktorý sa opäť stal jedným z našich reprezentantov. „Kvalifikacia prebiehala v podstate takisto ako aj minulý rok, teraz sa neprihlásil môj minuloročný kolega, čo je škoda. Budem mať nového parťáka v tíme, zatiaľ sa nepoznáme, ale verím, že sa nám podarí dosiahnuť pre Slovensko úspech,“ povedal skúsený Bojko.

Jedným zo súperov bude aj Maďarsko, čo sľubuje tradične vypäté zápasy. Ďalšími konkurentmi v boji o postup na eEURO budú Rumunsko, Luxembursko, Lichtenštajnsko a Gibraltár. „Ťažko povedať, čo máme čakať od našich súperov, tento rok sa zdá, že bol k nám žreb o trochu lepší ako minulý, ale nie je to reálny futbal, takže v každej krajine može byť dobrý hráč,“ pridal Juraj.

Peter Kolesár zažije tento rok premiéru v drese Slovenska na eEURO. „Už odmalička mám rád futbal, hrával som ho v realite aj na playstatione za Liverpool a asi tak pred 10 rokmi som zistil, že sa hrajú e-športové turnaje. Vždy som si hovoril, že by bolo super sa na takýto turnaj dostať. Postupne som začal hrávať PES aj s kamarátmi a niekedy si robíme aj vlastný turnaj. Keď som zistil, že bude výber slovenskej reprezentácie na eEURO 2021 v PES, tak som sa rozhodol prihlásiť. Chcel som si zmerať sily so súpermi zo Slovenska a dokázať, že môžem reprezentovať Slovensko,“ povedal druhý člen nášho tímu.

Slovenskí reprezentanti - Juraj Bojko (vľavo) a Peter Kolesár.

„Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, sú to silní súperi. Rumunsko aj Luxembursko postúpili minulý rok z prvého miesta zo svojej skupiny. Rumunsko sa dostalo do semifinále a Luxembursko do top 16. Viem, že Maďari nemali formu. Lichtenštajnsko malo ťažkú skupinu, a preto sa nečudujem že nepostúpilo. Čo sa týka Gibraltáru, nemal by nakoniec hrať , čo by znamenalo, že máme o súpera menej. Podľa mňa neexistuje v tejto skupine slabý súper alebo slabý hráč. Táto skupina môže skončiť rôzne, ale myslím si že tím ktorý postúpi priamo, bude aj v ďalšej fáze úspešný. Dúfam, že to bude Slovensko,“ zaželal si Peter.

Skúsenejší Juraj si spomenul aj na nešťastný záver kvalifikácie, keď k postupu chýbalo naozaj málo. „Vlani nám ušiel postup v poslednom zápase, vlastne jeden gól rozhodol, že sme skončili na 3. nepostupovom mieste a obrali sme sa o možnosť kvalifikacie z 2. barážového miesta. Nepoznám svojho repre kolegu, takže ciele si tažko určovať. Verím, že sa dobre pripravíme a uhráme dobré výsledky,“ uzavrel Juraj Bojko.

Systém kvalifikácie

Slovensko odohrá proti každému súperovi dva zápasy jeden na jedného a body sa budú klasicky počítať do tabuľky.

Šestnásť najlepších krajín sa kvalifikuje na finálový turnaj, ktorý sa bude konať v Londýne v júli 2021 na štadióne Wembley. Priamo postúpi desať víťazov skupín, všetky druhé tímy pokračujú v druhej fáze, kde budú rozdelené po päť do dvoch skupín a na eEURO sa dostanú najlepší traja z každej z nich.

Víťazi eEURO 2021 dostanú vstupenky na finále EURO 2020 ako aj peňažnú výhru.

Značky
Autor
Lucia Petrincová
Súťaž
Kvalifikácia eEURO
Súťaž
eFutbal
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

18.4.2021 11:59

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.