eFIFA – SFZeTrophy powered by progamingshop ovládol cristy7, spolu s FCST_Alex sa stali slovenskými reprezentantmi

Posledná aktualizácia 10.5.2021 08:46

BRATISLAVA (SFZ) – Premiérový turnaj SFZ eTrophy v hre FIFA powered by progamingshop priniesol skvelé výkony hráčov e-futbalu, ktorí súperili o dve miesta v slovenskej E-reprezentácii. Do finále sa prebojovala dvojica FCST_Alex a cristy7, ktorý získal aj celkový triumf. Oboch čaká kvalifikácia FIFAe Nations Series 2021 v slovenských farbách.

Po dvoch kvalifikačných turnajoch, do ktorých sa zapojilo 60 hráčov, sme spoznali najlepšiu osmičku. Vo štvrtok boli na programe najskôr skupinové zápasy, ktoré obstarali fifa13cehy, bavend0farky, FCST_Alex, cristy7, Szabi_1992, R4P1D_90, ElSipi97, Marrekc. Do semifinále postúpila štvorica: cristy7, FCST_Alex, Szabi_1992 a  bavend0farky. To sa hralo na dva zápasy. Cristy7 vyradil v tejto fáze súpera bavend0farky a v druhom napínavom semifinálovom dueli sa bili o postup FCST_Alex a Szabi_1992.

SFZ eTrophy powered by progamingshop vyvrcholil finálovým zápasom. Dvojica cristy7 a FCST_Alex ukázala, že má potenciál úspešne reprezentovať Slovensko aj na medzinárodnom poli.

Obaja sú nadšenými hráčmi hry FIFA a turnaj si užili. Už sa tešíme na európsku kvalifikáciu FIFAe Nations Series 2021, kde naši reprezentanti zabojujú o postup na záverečný turnaj.

Víťaz cristy7 je profesionálnym hráčom e-futbalu a pre futbalsfz.sk opísal aj svoje začiatky. „Hrával som klasický futbal, bol som súčasťou akadémie MŠK Žilina, prišla však puberta, futbal išiel do úzadia a už nebolo cesty späť, tak som sa dostal k e-futbalu,“ prezradil Timotej Starinský alias cristy7. „Možno mi skúsenosti z trávnika pomáhajú, že mám lepšie futbalové myslenie,“ pridal.

Do SFZ eTrophy sa prihlásil z viacerých dôvodov. „Tým prvým je určite to, že byť reprezentantom je obrovská česť, rovnako zahrať si na Nations Series. To ma veľmi lákalo, ukázať sa v silnej medzinárodnej konkurencii. Turnaj bol až na pár detailov dobre zorganizovaný a teší ma, že to konečne prišlo aj na Slovensko, že sa SFZ pripojil,“ vyjadril spokojnosť Timotej, ktorý je hráčom e-futbalu Viktorie Plzeň. „Funguje to rovnako ako v klasickom futbale, jedine, že my ho môžeme robiť z domu a nebeháme po ihrisku. Musíme však absolvovať mentálne tréningy, prípravné zápasy a podobne. Aktuálne v klube nemáme kouča, ale od budúcej sezóny sa to zmení,“ vysvetlil cristy7.

Protihráčov na SFZeTrophy poznal. „S viacerými som už hral na mnohých turnajoch, aj môjho parťáka z reprezentácie Alexa poznám, verím, že sa nám bude dariť,“ zaželal si Timotej Starinský.

Podobne s e-futbalom začínal aj náš druhý reprezentant Alexej Antal.  „K e-futbalu som sa dostal popri hraní normálneho futbalu. Väčšinou som si po tréningu zapol fifu ako relax. Fifu hrávam už dlho, ale vzhľadom nato že som ešte minulý rok hrával futbal v Púchove, kde som trénoval za mužov a času na fifu bolo minimum,“ vysvetlil Alex.

„Vážnejšie sa tomu venujem v poslednom období a hrávam len tento typ hry. Moja prvá fifa bola myslím fifa 10 a bola na počítač,“ zaspomínal si na začiaky bývalý futbalista, ktorý v slovenskom drese nastúpi v kvalifikácii FIFAe Nations Series 2021.

„Do turnaja som sa prihlásil  s jediným cieľom a ten cieľ som splnil. Stať sa reprezentantom Slovenska bolo obrovským lákadlom. Od kvalifikácie čakám veľkú kvalitu a možnosť konfrontovať sa s tými najlepšími. Verím že prekvapíme a postúpime. Samozrejme, venovať sa fife profesionálne je môj veľký sen a uvidíme možno sa mi raz splní. Určite preto spravím maximum,“ uzavrel Alex Antal.

Značky
SFZ
eFUTBAL
Súťaž
SFZeTrophy
Autor
SFZ
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

22.4.2021 14:13

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.