EKL – Trnava prehrala na Malte 2:3

Utorok, 6.7.2021 21:05 | Posledná aktualizácia 7.7.2021 09:32

TA QALI (TASR) - Futbalisti FC Spartak Trnava prekvapujúco prehrali v utorňajšom úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej konferenčnej ligy na pôde maltského FC Mosta 2:3.

Trnavčania mali prvú šancu zápasu, lopta prepadla z ľavej strany až do šestnástky ku Cabralovi, ktorý z prvej vyskúšal pozornosť brankára Mafoumbiho. Potom sa však fortunaligistom vymkol priebeh spod kontroly, v 23. minúte sa po nákope Emme Evo nenechal odstaviť brániacim Mikovičom a krížnou strelou s prispením žrde otvoril skóre. Domáci sa dostali do eufórie a už o štyri minúty neskôr využili ďalšie zaváhanie Spartaka v defenzíve. Twardzik v šestnástke fauloval prenikajúceho Nsumoha a nariadenú jedenástku Failla nekompromisne premenil do šibenice. Maltský tím tretíkrát šokoval Trnavu v 35. minúte, keď center Djoriča prešiel cez malé vápno, brankár Takáč ešte zasiahol pred Ememem Evom, ale dorážka Nsumoha si našla cestu do siete. Slovenský zástupca sa pred prestávkou vzchopil, Cabral našiel v šestnástke Yusufa, ktorý však v nádejnej pozícii minul bránku. Znížiť sa hosťom podarilo v nadstavenom čase prvého dejstva, domáci kapitán Farrugia fauloval Vlaska a z jedenástky skóroval Twardzik.

Po zmene strán začali Trnavčania aktívnejšie a v snahe o nápravu výsledku sa Cabral aj Koštrna po svojich strelách neúspešne dožadovali pokutových kopov za ruku. Vyložené príležitosti si však Spartak dlho nedokázal vypracovať. Pohrozil mu Ememe Evo, ktorý rozbehol rýchly protiútok, no v rozhodujúcom okamihu ho zbrzdil a stratil loptu. Dal tým šancu súperovi na opačnom konci, Mikovič si prebral loptu v rohu pokutového územia a vonkajším priehlavkom prekonal Mafoumbiho. Trnava sa v záverečnej desaťminútovke riadneho hracieho času snažila aspoň vyrovnať, ale na budúci týždeň bude proti outsiderovi dvojzápasu doháňať v domácej odvete jednogólové manko.

FC Mosta - FC Spartak Trnava 3:2 (3:1)

Góly: 23. Ememe Evo, 27. Failla (z 11 m), 35. Nsumoh - 45.+2 Twardzik (z 11 m), 79. Mikovič
ŽK: Ekani, Romeu, Mafoumbi - Twardzik, Yusuf
Rozhodoval: Hagenes (Nór.)
Mosta: Mafoumbi – Ekani, Farrugia, Da Silva, Failla – Djorič (56. Romeu), Sciberras (59. Mifsud), Riascos – Ememe Evo (84. Donkin), Brincat (56. Debono), Nsumoh (84. Bonnici).
Trnava: Takáč – Koštrna (82. Čurma), Anthony, Twardzik, Mikovič – Bukata (46. Procházka), Savvidis, Grič (46. Ivan) – Cabral (89. Kolesár), Vlasko, Yusuf.

HLASY PO ZÁPASE:

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Inkasovali sme prvý gól a mužstvo sa neuveriteľne splašilo. To sa nemôže stať, 15 minút to bola úplná dezorganizácia. Vyzeralo to, ako keby bol po jednom góle koniec dvojzápasu. Apelovali sme na hráčov, aby boli pokojní, ale tá 15-minútovka bola neakceptovateľná s hrubými individuálnymi chybami. Aspoň sčasti sme sa vrátili do zápasu, napriek prehre som si istý, že postúpime do ďalšieho kola. Nemôže sa však stať, že také skúsené mužstvo dostane za 12 alebo 15 minút tri góly."

Martin Mikovič, kapitán a autor gólu Trnavy: "Asi všetci videli, že prvých 30 minút sme akoby ani neboli v zápase. Prvý gól padol po mojej chybe, keď som prehral súboj. Dostali sme laxné góly z ničoho, myslel som si, že nám viac pomôže gól z jedenástky do polčasu. Potom sme dali na 2:3, ale chýbal mi tam väčší pokoj, 20, 25 minút do konca sme tlačili centre nasilu. Oni už na konci odpadli, také skúsené mužstvo a takí dobrí hráči, ako sme my, by to mali využiť proti takémuto tímu."