EKL - Žilina zdolala gruzínsky FC Dila Gori 5:1

Piatok, 9.7.2021 06:35 | Posledná aktualizácia 9.7.2021 06:35

zdroj: TASR

ŽILINA (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej konferenčnej ligy na domácom ihrisku nad FC Dila Gori 5:1.

MŠK Žilina - FC Dila Gori 5:1 (2:0)

Góly: 6. Anang, 25. Ďuriš, 56. Bičachčjan (z 11m), 64. Ďuriš, 82. Jibril – 84. Nemsadze
R: Farrugia - Camilleri, Spiteri (všetci Malta)
ŽK: Kaprálik, Paur, Gono – Alef, Etou.

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik, Kiwior, Anang – Gono, Fazlagič (67. Myslovič), Bičachčjan (57. Bernát) – Kaprálik (67. Goljan), Paur (57. Bernát), Ďuriš (81. Jambor)
FC Dila Gori: Gugešašvili – Alef, Etou, Maisašvili, Wanderson (65. Nemsadze) – Bidzinašvili, Nondi – Mosiašvili (58. Chitešvili) – Gudušauri, Kapanadze (76. Zubak), Kamara (66. Bugridze)

Už prvé sekundy zápasu ukázali, že Žilina pred ním bola právom pasovaná do úlohy favorita. Zverenci Pavla Staňa boli lepší na lopte, vyspelejší v kombinačnej hre, hostia zaostávali aj v pohybe. Už po šiestich minútach hry išla Žilina do vedenia po peknej kombinačnej akcii. Kaprálik dokázal spracovať dlhý pas, prihral pod seba Paurovi, ktorý už bol v streleckej pozícii, no ešte posunul loptu do ľavej strany, odkiaľ zasunul loptu do brány Anang. V 13. minúte utiekol opäť Kaprálik, hľadal pred bránkou Ďuriša, ale obrana hostí odvrátila loptu do bezpečia. Až po tomto momente sa Gruzínci prebrali a zahrozili aj pred bránou Žiliny. Ale Gudušauri len tesne minul žrď. Žilina potom strelila druhý gól, opäť to bol Kaprálik, ktorý prihral Ďurišovi a ten nemal problém poslať loptu do siete - 2:0. Druhá časť prvého dejstva už zastihla v lepšom svetle hostí, ale Kamara trafil iba žrď a nevyužité zostali aj šance  Gudušauriho a Kapanadzeho.

Po prestávke začala Žilina opäť aktívnejšie a už po desiatich minútach mala k dispozícii pokutový kop. Bičachčjana zastavil nedovolene Etou a faulovaný hráč z bieleho bodu nezaváhal - 3:0. To už domáci dominovali, hostia sa čoraz ťažšie dostávali za polovici ihriska. Domáci svoju prevahu gólovo vyjadrili v 64. minúte, keď Ďuriš technickou strelou dal svoj druhý gól v zápase. V 82. minúte skórovali "šošoni" po piaty raz, center Bernáta poslal do siete Jibril. Posledné slovo však napokon mali hostia, keď v 84. minúte napriahol z 30 metrov Nemsadze a výstavným gólom spečatil skóre zápasu.

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Tešíme sa z výsledku, hrali sme proti kvalitnému súperovi, nechceli sme ho podceniť. Som rád, že sa nám podarilo streliť góly. Od začiatku sme diktovali tempo hry a pomohli nám rýchle góly. Súper ukázal kvalitu, mal dobré momenty, mal aj šance. Nedúfal som, že vydržíme v tejto horúčave v takomto tempe celý zápas. Chalani potešili slovenského fanúšika."