EL – Trnava zdolala Anderlecht Brusel 1:0

Štvrtok, 20.9.2018 20:25 | Posledná aktualizácia 27.9.2018 11:00

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – V 1. zápase skupinovej fázy zdolal slovenský majster belgický Anderlecht Brusel 1:0. Víťazný gól zaznamenal Matej Oravec.

Spartak Trnava - Anderlecht Brusel 1:0 (0:0)

Gól: 79. Oravec
ŽK: Grendel, Kadlec, Bakoš, Tóth, Čanturišvili (všetci Trnava)
R: Clancy - Ross, Carr (Škót.),17.114 divákov

Spartak Trnava: Chudý - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka (51. Kulhánek) - Oravec, Rada - Jirka (64. Malecki), Grendel, Čanturišvili - Bakoš (88. Janso)

Anderlecht Brusel: Didillon - Najar (64. Saief), Vranješ, Sanneh, Milič - Musona (84. Gerkens), Kums, Trebel, Amuzu - Santini, Dimata (84. Makarenko)

Silenzio, chorály a elektrizujúca atmosféra na štadióne Antona Malatinského sprevádzala výkop zápasu a od úvodných minút sa hral svižný futbal, pravda, bez striel na bránu. Po faule na Bakoša napálil štandardku z priameho kopu Rada do múru a na opačnej strane na center Najara nedočiahol v sľubne sa črtajúcej šanci Amuzu. Anderlecht napriek tomu vyťažil dve žlté karty pre Trnavčanov, po fauloch boli potrestaní Grendel a Kadlec. Aj v ďalšom priebehu stretnutia sa hralo medzi šestnástkami. V 28. min aktivita Jirku priniesla rohový kop a z neho sa po centri Grendela pokúšal hlavičkou ohroziť brankára hostí Bakoš. Lopta nemala potrebnú razanciu a skončila vedľa Didillonovej brány. Krušný monet prestáli Trnavčania v 39. minúte. Center Amuzu našiel na päťke nekrytého Dimatu a jeho hlavička vo vyloženej šanci mierila tesne nad brvno a pohotová strela Musonu spoza šestnástky v 43. min vedľa pravej žrde.

Druhé dejstvo sa od toho prvého veľmi nelíšilo, oba tímy si dávali pozor v obrane a šancí bolo málo. V 67. minúte si však na center z pravej strany naskočil Bakoš a len tesne minul bránku Didillona. Anderlecht kontroval vzápätí, keď Chudý končekmi prstov vytlačil loptu na brvno po teči Trebela. Zápas napokon rozhodla štandardná situácia a na radosť zaplnenej arény sa z gólu tešil Spartak. Grendel posadil loptu z rohového kopu na hlavu Mateja Oravca a ten zabezpečil Trnave víťazstvo 1:0. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, ale Spartak si už tri body ustrážil.