www.futbalsfz.sk

EL – Látal pred duelom Spartaka s Anderlechtom: Trnava žije futbalom, nemáme čo stratiť!

streda, 19.09.2018
|
Posledná aktualizácia 27.9.2018 13:01

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Hráči FC Spartak Trnava sa zajtra (štvrtok 20.9.) premiérovo predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2018/2019. Ich súperom bude belgický Anderlecht Brusel.


TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Hráči FC Spartak Trnava sa zajtra (štvrtok 20.9.) premiérovo predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2018/2019. Ich súperom bude belgický Anderlecht Brusel. 

Slovenský majster prešiel kvalifikačným sitom Ligy majstrov a po úspešnom dvojzápase play-off Európskej ligy proti Olympii Ľubľana sa zajtra premiérovo predstaví v zápase základnej skupiny EL. „Prežívam úžasné pocity, aj kvôli pohárom som v lete prišiel do Trnavy,“ povedal v úvode tlačovej konferencie kouč Trnavy Radoslav Látal. „Nehovorme o výsledku, budem spokojní, ak nám po zápase diváci zatlieskajú a nebudeme sa musieť hanbiť sami pred sebou.“

Trnava sa teší na futbalový sviatok, mrzia absencie zranených hráčov Greššáka a Čanturišviliho. „V predošlých zápasoch boli základným kameňom našich úspechov, urobili veľa dobrej práce v strede poľa. Teší ma, že k dispozícii budú Bakoš i Jrika, urobíme všetko pre dobrý výsledok,“ dodal kouč Látal.

Dvojica Bakoš – Grendel má najviac skúseností zo zápasov v pohárovej Európe. Druhý menovaný dostal otázku, či sa spoluhráči budu spoliehať práve na nich viac ako inokedy. „Máme viac skúseností, ale motivácia nebude chýbať nikomu. Dopredu nás poženie úžasné publikum, na ihrisku odovzdáme všetko čo je v nás. Nakoniec, či nastúpite proti Mostu pri Bratislave, s ktorým sa stretneme v domácom pohári alebo proti Anderlechtu, vždy chcete vyhrať,“ vyhlásil Erik Grendel.

Kadiaľ by mohla viesť cesta k zdolaniu pravidelného účastníka skupinovej fázy európskych pohárových súťaží?  "Anderlecht disponuje vynikajúcou útočnou fázou, hrá v netradičnom rozostavení s tromi obrancami a tromi hrotovými hráčmi. My musíme byť kompaktní a dôslední, najmä v defenzíve,“ hovorí Radoslav  Látal. „Na svojom spôsobe hry nebudem nič meniť. Chceme pozorne brániť, zhusťovať priestory a čakať na našu šancu. Je to zázrak, že hráme skupinovú fázu ale nechceme sa stavať do role outsiderov. Trnava žije futbalom, nemáme čo stratiť, pobijeme sa o každý bod.“ dodal na záver tréner Radoslav Látal.

Podľa slov tlačového hovorcu trnavského Spartaka Mareka Ondrejku je k dispozícii posledných približne 200 vstupeniek, duel FC Spartak Trnava - Anderlecht Brusel má na Štadióne Antona Malatinského úvodný výkop o 21:00, hlavným rozhodcom strenutia bude Škót Kevin Clancy, v priamom prenose ho odvysiela RTVS na Dvojke. 


Peter Zeman
Značky
Súťaž
EurópskaLiga
Osoba1
Osoba1
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.