www.futbalsfz.sk

EL - Škrtel po zápase v Trnave: Užil som si atmosféru, Spartak vyhral zaslúžene

piatok, 14.12.2018
|
Posledná aktualizácia 14.12.2018 11:24

autor: TASR

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel si prvýkrát zahral  na trnavskom štadióne v drese hosťujúceho tímu. Jeho Fenerbachce Istanbul napriek prehre 0:1 s domácim FC Spartak Trnava postúpil do jarnej časti Európskej ligy.

Ako priznal Martin Škrtel deň pred zápasom na tlačovej konferencii, bol to preňho špeciálny zápas. A podobne ho vnímala aj futbalová verejnosť a fanúšikovia na tribúnach štadióna Antona Malatinského. Po zápase sa tešilo domáce publikum z cenného skalpu tureckého veľkoklubu, spoluhráčov Martina Škrtela zas hrial postup do ďalšej fázy Európskej ligy.

„Užil som si skvelú atmosféru, za to patrí vďaka fanúšikom,“ povedal stopér Fenerbachce po zápase v mix-zóne. „My sme toho na ihrisku veľa nepredviedli, treba povedať, že Trnava dnes večer vyhrala zaslúžene. Snažil som sa skoncentrovať na svoj výkon, zápas bol pre mňa výnimočný tím, že som bol na Slovensku. Pred stretnutím som to vnímal intenzívne, ale počas zápasu som na to už nemyslel.“

Na ihrisku zvádzala dvojica Škrtel – Bakoš nejeden tvrdý súboj. Spoluhráči z reprezentácie sa tentoraz ocitli na opačných stranách barikád. Po jednom zo súbojov zostal dokonca nachvíľu otrasený Bakoš ležať na zemi, spoluhráč z repre prišiel okamžite kontrolovať jeho zdravotný stav. „Baki (pozn. Bakoš) je skúsený hráč a svoje si vždy odohrá na ihrisku. Po zápase v Istanbule som si s ním vymenil dres, dnes som menil tričko s Borisom Godálom a Erikom Jirkom.“

Zástupcovia médií sa obrancu Fenerbachce Istanbul opýtali aj na jeho názor v súvislosti s turbulentným obdobím v trnavskom Spartaku, ktorý v najbližšom období opustí niekoľko členov vedenia, realizačného tímu a očakáva sa aj odliv hráčov. „Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, môžem povedať len to, ako situáciu vnímam ja sám z fanúšikovského pohľadu. Mrzí ma to. Ľudí ako pán Poór v Trnave a ďalší na Slovensku, ktorí sú ochotní vložiť finančné zdroje do futbalu je málo a treba si ich vážiť. Každý z nich si zaslúži úctu, pretože je nám všetkým jasné, že v podmienkach na Slovensku je návratnosť vložených prostriedkov takmer nulová. Uvidíme ako sa situácia vyvinie ďalej, snáď si to ešte pán Poór rozmyslí,“ dodal na záver Martin Škrtel.

Jeho Fenerbachce Istanbul SC sa po 15. kole tureckej ligy ocitol priebežne na predposlednej, 17. priečke, no v pohárovej Európe si zverenci trénera Erwina Koemana vybojovali postup medzi najlepších 32 tímov Európskej ligy. Meno súpera v šestnásťfinále sa dozvie Škrtel a spol. v pondelok 17. decembra, šestnásťfinálové zápasy Európskej ligy sú na programe 14. a 21. februára 2019.

autor: TASR
Martin Škrtel v zápase Fenerbahce Istanbul v Trnave.

Autor
Značky
Autor
Autor
Súťaž
EurópskaLiga
Klub
Fenerbachce Istanbul
Osoba
Martin Škrtel
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner