EL - Slovan a Trenčín začali púť pohárovou Európou víťazne, DAC na úvod s remízou

Štvrtok, 12.7.2018 18:57 | Posledná aktualizácia 12.7.2018 21:20

BRATISLAVA (SITA, TASR) - ŠK Slovan Bratislava a aj AS Trenčín uspeli vo štvrtok v úvodných zápasoch 1. predkola futbalovej Európskej ligy 2018/2019. Tretí slovenskí zástupca v EL Dunajská Streda zaknihovala remízu.

BRATISLAVA (SITA, TASR) - ŠK Slovan Bratislava a aj AS Trenčín uspeli vo štvrtok v úvodných zápasoch 1. predkola futbalovej Európskej ligy 2018/2019. Tretí slovenský zástupca v EL Dunajská Streda zaknihovala remízu.

Milsami Orhei - Slovan Bratislava

Slovanisti zvíťazili na ihrisku moldavského FC Milsami Orhei 4:2. Belasí viedli po prvom polčase rozdielom triedy. Najprv v 10. min skóroval Moha, o dvanásť minút zdvojnásobil vedenie slovenského vicemajstra Andraž Šporar. V závere prvého dejstva Moha svojím druhým zásahom v zápase upravil na priebežných 3:0. Po zmene strán si však Slovan skomplikoval situáciu. Úradujúci víťaz Moldavského pohára v 59. min znížil zásluhou Igora Bugajeva a v 75. min skorigoval na rozdiel gólu Romeo Surdu. Posledné slovo predsa patrilo slovenskému vicemajstrovi, v 79. min prekonal vlastného brankára Artur Craciun.

Odvetný súboj s Milsami absolvujú zverenci Martina Ševelu 19. júla o 18.30 h na bratislavských Pasienkoch. V prípade, že zvládnu moldavskú úvodnú prekážku, v 2. predkole Európskej ligy si zmerajú sily s úspešnejším z dvojice medzi maltským tímom FC Balzan a azerbajdžanským mužstvom FK Kešla. Fotografia je z Facebooku ŠK Slovan Bratislava.

FC Milsami Orhei (Mold.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 2:4 (0:3)
59. Bugajev, 75. Surdu - 10. a 41. Moha, 22. Šporar, 79. Craciun (vlastný)
ŽK: Boloha, Craciun, Cojocari – Holman, Apau, Šporar, Nono
Rozhodoval: Romanov (Ukr.)
MILSAMI ORHEI: Mitu – M. Antoniuc (46. V. Jardan), Craciun, Bogdan, Bolohan – M. Platica, Cojocari – A. Antoniuk, Andronic (59. Surdu), S. Platika – Bugaiov
SLOVAN BRATISLAVA: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – De Kamps – Nono, Holman (68. Savičevič) – Čavrič (83. Dražič), Šporar (88. Hološko), Moha

MARTIN ŠEVELA (tréner Slovana, zdroj skslovan.com): "Odohrali sme zaujímavý prvý polčas, boli sme kompaktní v defenzíve a vpredu sa nám otvárali voľné priestory, kde boli veľmi nebezpeční naši krídelní hráči. Podarilo sa nám streliť tri góly, skóre sme však mohli ešte navýšiť na vyšší rozdiel. Po prestávke sme chceli pokračovať v nastolenom trende, úlohy pre hráčov boli presne tie isté na prvý polčas. Súper prestriedal a vrhol všetky sily do korekcie skóre. V úvode druhého polčasu to bolo o tom, kto dá prvý gól. Ak by sme ho dali my a viedli o štyri góly, zápas by sme už uzavreli a v pokoji dohrali. Žiaľ, súper skóroval a dostal krídla, bol nebezpečnejší než v prvom polčase. Otvárali sa nám priestory za obranou, protiútoky sme mohli vyriešiť oveľa lepšie. Mrzia ma dva inkasované góly, ktoré idú na vrub individuálnej zodpovednosti v danej hernej situácií. Tieto situácie nám ukázali, že ešte stále máme na čom pracovať. Splnili sme úlohu, s ktorou sme do Moldavska cestovali, čiže zvíťaziť. Stále je to však len polčas, čaká nás ešte domáci zápas, kde musíme potvrdiť postupové ambície. Milsami sa chcem poďakovať za pohostinnosť a príjemné podmienky, ktoré nám vytvorili. Teším sa už na budúcotýždňové meranie síl v Bratislave."

Budučnost Podgorica - AS Trenčín

Trenčania zvíťazili v Čiernej Hore nad Budučnostou Podgorica 2:0. Výber holandského trénera Ricarda Moniza strelil v prvom polčase dva góly zásluhou bosnianskeho stredopoliara Hamzu Čatakoviča a chorvátskeho krídelníka Antonia Manceho. Odveta je na programe o týždeň v Myjave (20.30). Ak AS postúpi do 2. predkola, stretne sa v ňom s postupujúcim z dua SC Zaria Balti (Moldavsko) - Górnik Zabrze (Poľsko). Fotografie vo fotogalérii sú z Instagramu AS Trenčín.

Budučnost Podgorica  (Č. Hora) - AS Trenčín (SR) 0:2 (0:2)
27. Čatakovič, 30. Mance
ŽK: Vukčevič, Ivanovič, Adžič, Mirkovič - Yem, Zubairu, Julien
Rozhodoval: Kalkavan (Tur.)
BUDUČNOST PODGORICA: Mijatovič - Djurišič, Milič, Adžič, Tučevič - Mirkovič, Mijič (87. Bakič), Vukčevič (48. Roganovič) - Ivanovič, Vlaisavljevič - Sekulic (79. Perovič)
AS TRENČÍN: Šemrinec - Yem, Šulek, Lawrence, Julien - Čatakovič, El Mahdioui, Zubairu - Sleegers, Mance (59. Umeh), Azango (84. Van Arnhem)

MARTIN ŠULEK (obranca AS Trenčín): "My sme sa na tento zápas naozaj dobre pripravili. Súpera sme na začiatku do ničoho veľkého nepustili a naopak, z našich dvoch šancí sme dali dva góly. Hoci sme zaspali začiatok druhého polčasu, potom sme sa prebudili a opäť predvádzali dobrú hru. V závere síce súper pritlačil, mal tam nejaké dve až tri príležitosti, ale ustáli sme to bez inkasovaného gólu. Myslím si, že do odvety pôjdeme vo veľkej výhode. Oni to budú musieť otvoriť a nám by sa mali otvárať okienka v ich obrane na rýchle protiútoky."

Dunajská Streda - Dinamo Tbilisi

Futbalisti Dunajskej Stredy na vlastnom ihrisku remizovali s hráčmi gruzínskeho Dinamo Tbilisi 1:1 v štvrtkovom prvom zápase 1. predkola Európskej ligy 2018/2019. Domáci nevstúpili ideálne do prvého zápasu na európskej scéne po 25 rokoch. Už v 15 min otvoril skóre hosťujúci Budu Zivzivadze. Domácim sa podarilo vyrovnať o 15 minút neskôr. Erik Pačinda našiel centrom Vakouna Issoufa Baya a ten sa hlavou nepomýlil. Po zmene strán sa DAC pokúšal strhnúť vedenia na svoju stranu, v 47. min ani v závere však Bayo nepochodil. V 90. min Dunajská Streda zahrávala rohový kop, lopta sa dostala k Tomášovi Hukovi, jeho hlavičke však chýbala razancia. V nadstavenom čase sa dostali hostia do prečíslenia dvaja na jedného, ale DAC zachránila žŕďka.

Odvetný duel odohrajú "žlto-modrí" na 54-tisícovom Štadióne Borisa Paichadzeho v Tbilisi o týždeň neskôr 19. júla o 19.00 h SELČ. Ak futbalisti Dunajskej Stredy postúpia do 2. predkola EL 2018/2019, nastúpia buď proti írskemu Derry City alebo bieloruskému Dinamu Minsk.

FC DAC 1904 Dunajská Streda (SR) - Dinamo Tbilisi (Gruz.) 1:1 (1:1)
30. Bayo - 15. Zivzivadze
ŽK: Bayo - Buliskeria
Rozhodovali: Peljto - Ibrisimbegovič, Beljo (všetci BaH), 8759 divákov.
DAC: Macej - Huk, Šatka, Záhumenský - Koštrna, Herc, Ljubičič, Vida (67. Treťjakov), Šimčák (46. Kalmár) - Bayo, Pačinda (79. Divkovič)
TBILISI: Buliskeria - Ruchaia, Kobouri, Lochošvili, Charabadze - Ivanisenia, Ninua - Šulaia (81. Kardava), Kiteišvili, Ivanišvili (46. Ergemlidze) - Zivzivadze (73. Vacadze)

MARIN LJUBIČIČ (stredopoliar a kapitán DAC): "V prvom polčase sme mali šance, ale inkasovali sme ako prví. Stáva sa to, že keď hráme doma a chceme útočiť, tak inkasujeme. Vyrovnali sme a v druhom polčase sme chceli ešte viac, ale chýbali sily. Mali sme potom v závere aj šťastie, že sme po chybe neinkasovali druhý gól. Myslím si, že máme lepšie mužstvo a verím, že postúpime ďalej."