EL - Slovan zdolal Dundalk 1:0

Streda, 7.8.2019 19:45 | Posledná aktualizácia 7.8.2019 20:24

zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ/TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredu v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy nad írskym FC Dundalk 1:0. O osude duelu na Tehelnom poli rozhodol v 87. minúte Dávid Holman.

Úvod stretnutia bol opatrný, hralo sa prevažne v strede ihriska. Íri hrali blízko pri sebe a Slovan mal problémy zakladať útočné akcie po krídlach i stredom. "Belasí" však mali loptu častejšie na kopačkách a v 12. minúte po rohovom kope Holman len tesne minul loptu hlavou Ljubičič. Hostia mali na hrote osamoteného Hobana, k lopte sa dostával iba sporadicky. Slovan sa dostal do šance v 28. minúte, keď Holman vysunul Rataa, ktorý však kolmou prihrávkou nenašiel v šestnástke Šporara. Vzápätí sa dostal k lopte Moha, ale v dobrej pozícii prestrelil. Dundalk odpovedal onedlho rýchlym protiútokom, strelu Duffyho z ľavej strany vyrazil Greif na roh. V prvom polčase potom zaujala už len strela Medveděva tesne vedľa žrde, nepresná hlavička Šporara v šestnástke a strela Mohu, ktorá rovnako neskončila v sieti.

Po prestávke sa Slovan pustil do súpera a vytváral si tlak. Najskôr po centri do šestnástky zahrali hostia rukou, ale pokutový kop rozhodca neodpískal. Vzápätí prišli šance Rataa, Ljubičiča a Medveděva, ani jeden z nich nedokázal poslať loptu do siete z tesnej vzdialenosti. Šancu mal potom aj Dundalk, McGrath namieril len do bočnej siete. V druhom polčase sa hralo prakticky len na polovici Dundalku, diváci si pýtali gól. Blízko k nemu bol v 64. minúte Šporar, ale po rýchlom protiútoku z pravej strany vyrazil Rogers jeho strelu na roh. V 65. minúte sa hráči Slovana dvakrát po sebe opäť hnevali na francúzskeho arbitra Schneidera, ktorý nechal pokračovať v hre pri ďalšej hre rukou súpera v šestnástke. Hnevali sa aj diváci, ktorí na plochu hádzali poháre s pivom, tréner Kozák musel hráčov upokojiť. Jasne lepší Slovan pokračoval v nápore a po rohovom kope ukradol brankár Rogers gól Abenovi. V tom čase sa nad Tehelným poľom spustil hustý dážď, tréner Kozák sa snažil prelomiť súperovu defenzívu striedaniami. Rozhodnutie napokon prišlo v 87. minúte, keď najskôr Dražič namieril do žrde, no odrazenú strelu poslal do siete Dávid Holman.

ŠK Slovan Bratislava - FC Dundalk 1:0 (0:0)

Gól: 87. Holman

Rozhodovali: Schneider - Debart, Zitouni (všetci Fr.)

ŽK: De Marco, Šporar - Cleary

9980 divákov.

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Ljubičič, De Kamps – Ratao (67. Dražič), Holman, Moha (77. Daniel) – Šporar (80. Čavrič)

Dundalk: Rogers - Gannon, Cleary, Boyle, Massey - Shields - Mountney, Murray (69. McEleney), McGrath, Duffy (88. Kelly) - Hoban (88. Dummigan)