EL - Trnava zdolala Fenerbahce 1:0

Štvrtok, 13.12.2018 21:35 | Posledná aktualizácia 27.12.2018 14:12

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenský majster FC Spartak Trnava ukončil pohárovú púť v Európskej lige domácim víťazstvom nad tureckým Fenerbahce Istanbul 1:0, napriek tomu sa lúči so súťažou. V drese súpera sa predstavil kapitán SR Martin Škrtel, jeho tím postúpil spolu s Dinamom Záhreb do jarnej časti EL.

FC SPARTAK TRNAVA - FENERBAHCE ISTANBUL 1:0 (1:0)

G: 41. Yilmaz
ŽK: Greššák, Grendel – Özbayraklı, Köybaşı
R: Sanchez Martinez (Španielsko), 11413 divákov

Spartak Trnava: Chudý - Tóth (64. Kulhánek), Godál, Oravec - Jirka, Schirtladze, Greššák, Grendel (81. Miesenböck), Čanturišvili - K. Yilmaz - Bakoš (75. Ghorbani)
Fenerbahce Istanbul: Tekin - Özbayrakli, Güveli (82. D. Yilmaz), Škrtel, Reyes - Isla, Jailson, Köybasi - Alici, Slimani, Capkan (73. Caki)

O postupujúcej dvojici bolo rozhodnuté už pred duelom 6. kola Európskej ligy, napriek tomu mal zápas na štadióne v Trnave náboj. Trnavčania sa lúčili s domácim publikom a s najúspešnejším rokom v novodobej histórii, keď v ére samostatnosti zaznamenali prvý ligový titul, zápas bol okorenený štartom Martina Škrtela v drese tureckého Fenerbahce Istanbul.

Prvý sa osmelili Trnavčania. Už v 4. min pekne zakombinovali na ľavej strane ihriska a k strele spoza šestnástky sa dostal Yilmaz, no lopta iba presvišťala okolo brány súpera. Na opčnej strane prišla odpoveď v 17. min, kedy sa k zakončneniu dostal Capkan, ale jeho pokus nemal dostatočnú razanciu. V ďalších minútach si obrany pozorne strážili svoje územie a hralo sa prevažne medzi šestnástkami, bez streleckých pokusov. Čakanie prerušila až 40. min, kedy Oravec sklepol loptu Yilmazovi a ten prinútil gólmana hostí k zákroku. Harun Tekin vyrazil loptu na roh a k zahrávaniu štandardky sa postavil Grendel. Loptu poslal na zadnú žrď a do tretice sa Yilmaz tentoraz dočkal gólovej odmeny. Z prvého dotyku, tiesnený zadákom Fenerbahce, nasmeroval loptu k žrdi a do kabín odchádzali hráči Trnavy s jednogólovým náskokom.

V druhom polčase sa v prvej šanci ocitol po troch minútach hry Jirka. Prebil sa cez Koybasiho, ale brankár mu zmenšil strelecký uhol a loptu do siete už neumiestnil. Na opačnej strane 57. min unikol obrancom Slimani, nebezpečný pokus našťastie minul Chudého bránu. V 62. min sa ocitol v dobrej šanci Alici po prihrávke kapitána Ozbayrakliho, dobrú robotu odviedol aj za cenu zranenia obetavý Tóth a zabránil najhoršiemu. Hralo sa svižne a bol to opäť najlepší hráč na ihrisku Yilmaz, ktorý len o kúsok minul šibenicu súperovej brány. V ďalšom priebehu si Trnavčania postrážili jednodgólové vedenie a s Európskou ligou sa rozlúčili pred viac ako desaťtisícovou diváckou kulisou cenným víťazstvom 1:0.