EL – Trnava podľahla Dinamu Záhreb 1:2

Štvrtok, 25.10.2018 17:50 | Posledná aktualizácia 15.12.2018 08:38

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – FC Spartak Trnava podľahol v treťom zápase Európskej ligy chorvátskemu Dinamu Záhreb 1:2.

Trnavčania bez zraneného útočníka Mareka Bakoša (nahradil ho na hrote Ali Ghorbani) po výhre nad Anderlechtom Brusel 1:0 v 1. kole a prehre na pôde Fenerbachce Istanbul 0:2, nastúpili v treťom stretnutí Európskej ligy proti chrovátskemu Dinamo Záhreb. Pre trest za pokriky po domácom zápase s Anderlechtom Brusel si klub odpykával trest a tak sa hralo za zavretými bránami bez prítomnosti divákov.

Spartak Trnava - Dinamo Záhreb 1:2 (1:0)

Góly: 32. Ghorbani - 64. Gavranovič, 77. Oršič
ŽK: Ghorbani, Čonka - Ademi
R: Kehlet - Hummelgaard, Sörensen (všetci Dánsko), bez divákov

Spartak Trnava: Chudý - Oravec, Tóth, Godál, Čonka - Greššák, Rada (82. Skhirtladze) - Jirka (69. Malecki), Grendel, Čanturišvili - Ghorbani

Dinamo Záhreb: Livakovič - Stojanovič, Leškovič, Perič, Rrahmani - Gojak, Ademi, Olmo (85. Šunjič) - Hajrovič (73. Kadzior), Gavranovič (87. Petkovič), Oršič

V úvode mali loptu v držaní viac hostia, nedá sa však hovoriť ani o súvislom tlaku, či vyložených streleckých príležitostiach. Strelu Olma s prehľadom kryl gólman Chudý, štandardka Hajrovoviča 18. min našla spoluhráča v ofsajde a strelu Oršiča o tri minúty neskôr zblokoval obranný rad domácich. Krv v žilách tuhla v 27. minúte po vzdušnom súboji Godála s Gojakom, kedy domáci kapitán zostal na chvíľu nehybne ležať so zapadnutým jazykom, našťastie, vzápätí sa vrátili obaja hráči do hry. Náznak črtajúcej sa šance prišiel v 31. min, keď Jirka hlavou posunul loptu do šestnástky súpera, no brankár Livakovič bol pri lopte skôr ako dobiehajúci Čanturišvili. Gólu sa dočkali Trnavčaniua už o minútu neskôr. Po centri Čonku z ľavej strany sa najlepšie zorientoval v šestnástke Ali Ghorbani a po jeho strele sa lopta dokotúľala za chrbát chorvátskeho brankára - 1:0. Ponuku na vyrovnanie nevyužil o štyri minúty neskôr Oršič a keď Rrahmani v poslednej sekunde prvej časti hry netrafil odkrytú časť brány, odchádzali Trnavčania do kabín s jednogólovým náskokom.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci, už v 48. min pálil tesne nad spoza šestnástky Čanturišvili, no tutovku spálili na druhej strane hostia. V 52. min uvoľnil Ademi Oršiča a jeho tvrdú strelu, smerujúcu do opustenej brány, vyrazil zázračným spôsobom vracajúci sa Oravec mimo brány na roh. Na druhej strane, o päť minút neskôr, vysunul Greššák Jirku a jeho strelu brankár Livakovič s námahou vytesnil na roh. Vyrovnávajúci gól strelili hostia v 64. min. Po kombinácii sa v päťke najlepšie zorientoval Mario Gavranovič a z otočky prekonal brankára Chudého - 1:1.  V 77. min prišiel rozhodujúci moment zápasu. Srelec prvého gólu Gavranovič  sa v súboji v šestnástke obtočil okolo Martina Tótha, posunul loptu na Mislava Oršiča a ten zblízka poslal Dinamo Záhreb do vedenia. Trnavčania sa pokúsili dorovnať krok a v 81. min pálil z 25 metrov do priestoru brány Godál, ale strela nemala gólové parametre. Trnava tak po sľubnom prvom polčase, neudržala vedenie a podľahla Dinamu Záhreb 1:2. Po troch stretnutiach tak má v tabuľke D-skupiny naďalej tri body.