EL - Trnavčania podľahli Škrtelovmu Fenerbahce 0:2

Štvrtok, 4.10.2018 18:45 | Posledná aktualizácia 27.12.2018 14:15

ISTANBUL (TASR) - FC Spartak Trnava prehral v 2. zápase skupinovej fázy na ihrisku tureckého Fenerbahce Istanbul 0:2.

Oba góly domácich strelil v druhom polčase Islam Slimani. Trnave patrí v priebežnej tabuľke tretie miesto so ziskom troch bodov. V ďalšom zápase v EL sa slovenský majster predstaví na domácom trávniku, vo štvrtok 25. októbra nastúpi proti Dinamu Záhreb.

Fenerbahce Istanbul - Spartak Trnava 2:0 (0:0)

Góly: 52. a 69. Slimani
ŽK: 70. Frey, Valbuena - 80. Čanturišvili
R: Welz - Foltyn, Häcker (všetci Nem.)

Fenerbahce: Tekin - Neustädter, Škrtel, Reyes (76. Köybasi) - Jailson - Isla, Ayew (76. Valbuena), Elmas, Kaldirim - Frey, Slimani (88. Topal)

Spartak: Chudý - Kadlec, Tóth (66. Hladík), Godál, Oravec - Greššák, Rada - Jirka (72. Miesenböck), Čanturišvili, Grendel (68. Ghorbani) - Bakoš

Domáci futbalisti hnaní búrlivou kulisou začali lepšie, mali loptu častejšie na kopačkách. Ich snahy dostávať sa do šestnástky však obrana Spartaka v pokoji odvracala. Do 15. minúty kopali hráči Fenerbahce tri rohové kopy, ale ani po nich si gólovú šancu nevypracovali. Za gólovú sa nemohla považovať ani hlavička Slimaniho v 21. minúte, ale Chudý po nej musel predviesť prvý vážnejší zákrok. Ten istý hráč sa do zakončenia dostal aj o pár minút neskôr, center však letel privysoko a útočník domáceho tímu zakončoval v záklone vysoko nad. Do tretice priniesla súboj Slimani - Chudý 32. minúta, útočník domácich však v najväčšej šanci prvého dejstva mieril hlavou iba do priestoru, kde stál brankár Trnavy. Prvý polčas uzavrela strela Čanturišviliho z pravej strany, lopta z jeho kopačky len tesne preletela okolo žrde.

V druhom polčase pokračovala aktivita domácich, prvú strelu vyslal na bránku Frey. V 52. minúte po rohovom kope neodvrátil loptu do bezpečia Chudý, ktorý ju vyboxoval iba na nohu Slimaniho a ten ju poslal do siete - 1:0. To hráčov Fenerbahce ešte viac zmobilizovalo a ďalšie šance prišli onedlho. Najväčšiu mal opäť Slimani, ktorý robil obranne Spartaka veľké problémy. Najlepší hráč na ihrisku sa opäť dostal k slovu v 69. minúte, keď center z ľavej strany poslal hlavou do siete po druhý raz. Po tomto góle tréner domácich Cocu prestriedal, tlak Fenerbahce už nebol taký výrazný. Trnava sa však do šance nedostala a z Turecka odišla bez bodov.