EL - V prvých zápasoch play-off remíza Trenčína 1:1 s AEK Larnaka, Trnava zvíťazila v Ľubľane 2:0

Štvrtok, 23.8.2018 20:10 | Posledná aktualizácia 23.8.2018 20:35

ŽILINA (SFZ/PETER ZEMAN, TASR) - V úvodných zápasoch play-off Európskej ligy remizoval AS Trenčín s cyperským AEK Larnaka 1:1, futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili na ihrisku Olympije Ľubľana 2:0.

AS Trenčín - AEK Larnaka 1:1 (0:0)

Góly: 55. Sleegers - 60. Acorán
ŽK: Mance, Šulek, Skovajsa, Zubairu - Truyols
R: Mateu Lahoz - Cebrian Devis, Rodriguez (všetci Španielsko), 6107 divákov

AS Trenčín: Šemrinec - Yem, Šulek (85. Mašovič), Skovajsa, Julien - Zubairu (83. Ubbink), El Mahdioui, Čatakovič - Sleegers (80. Osman Bukari), Mance, Azango
AEK Larnaka: Ramirez - Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols - Hevel, Larena Jorge (78. Nacho Cases) - Acoran, Tričkovski, Tete (65. Jean-Luc) - Giannou (83. Florian)

V súboji Trenčína s Larnakou sa predstavili aj aktuálne najlepší strelci Európskejl igy Mance a Tričkovski a práve Trenčan už v 5. min zamestnal brankára súpera strelou spoza šestnástky. Oveľa nebezbečnejšia bola akcia hostí o dve minúty neskôr, kedy Šemrinec zlikvidoval strelu Teteho z bezprostrednej blízkosti. Blízko ku gólu boli hostia aj v 23. min, kedy si loptu na priamy kop spoza šestnástky postavil Hector Hevel a tá opečiatkovala brvno trenčianskej brány. Z následného rohu sa dostal ešte do koncovky hlavou stopér Mojsov. Trenčín zahrozil po polhodine hry, keď Julienov nebezpečný center odvracala dezorientovaná obrana hostí na roh a po ňom sa do koncovky dostal Yem. Divákov roztleiskala aj strela Čatakoviča o tri minúty z diaľky smerujúca pod brvno, no gólman Ramirez bol aj tentoraz pozorný a tak mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu 0:0.

V druhej časti hry sa ako prví kombinačne presadili hráči z Larnaky, po osi Tričkovski-Tete-Acorán sa lopta dostala k posledne menovanému a jeho technický oblúčik len tesne minul Šemrincovu bránu. Gólový moment priniesla na radosť domáceho publika 55. min. Čatakovič našiel prhrávkou Joeya Sleegersa a jeho krížna strela zapadla k žrdi do siete - 1:0. Radosť domácich schladil o hodine hry milimetrový pas Jorgeho za obranu na Acorána a ten v nájazde na osamoteného gólmana Trenčína nezaváhal - 1:1. Gól mali na kopačke hostia aj v 73. min, striedajúci Jean-Luc poslal do koncovky Tričkovského, ten z uhla nenamieril presne. Aktivita striedajúceho Osmana Bukariho po krídlach končila na nepresnostiach pri finálnej prihrávke a tak sa zverenci trénera Moniza do koncovky a výraznejšej šance v ďalšom priebehu stretnutia už nedostali. AS Trenčín pocestuje do budúcotýždňovej odvety s výsledkom 1:1.

Olimpija Ľubľana - Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Góly: 23. Bakoš (11 m), 35. Ilič (vlastný)
ŽK: Tomič, Ilič, Savič - Sloboda, Bakoš, Kadlec
R: Pawson - Child, Betts (všetci Angl.),
ČK: 30. Tóth

Olimpija Ľubľana: Ivačič - Putničanin, Ilič (82. Brkič), Maksimenko, Štiglec Tomič - Avramovski (61. Suljič), Kapun (61. Boateng), Kronaveter, Savič - Issah
Spartak Trnava: Chudý - Kadlec, Hladík, Tóth, Čonka - Greššák - Jirka (85. Lupták), Sloboda, Rada (71. Oravec), Grendel - Bakoš (80. Janso)

Po opatrnom úvode vystrčili rožky ako prví domáci. V 10. minúte si loptu spracoval Kronaveter, ale vzápätí ju poslal tesne vedľa žrde Chudého bránky. Trnava do 20. minúty neohrozila bránku domácich, ale potom prišla jej chvíľa. V šestnástke fauloval Ilič Tótha a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Marek Bakoš. O sedem minút bol už Tóth v pozícii negatívneho hrdinu. Po tom, čo fauloval vo vyloženej šanci Issaha, mu arbiter ukázal červenú kartu a Spartak hral od tej chvíle v oslabení. Už onedlho mohol inkasovať po strele Kronavetera, ale sieť napokon v 35. minúte rozvlnil kapitán domácich Branko Ilič. Ten si nešťastne zrazil do vlastnej siete Bakošov center z pravej strany a Trnava viedla už o dva góly. Zaskočenú Olimpiju mohol ešte do konca polčasu potrestať Čonka, ale prestrelil. Na druhej strane zachránil Chudý po strele Štigleca.

Druhé dejstvo sa nieslo v očakávanom nápore domácich. Už v úvode pohrozil nepresnou strelou Savič, domáci mali loptu pod kontrolou a neustále hrozili. Tréner Olimpije Linta podporil ofenzívu v 61. minúte dvojnásobným striedaním, vzápätí tesne minul bránku Štiglec. Pätnásť minút pred koncom mal najväčšiu šancu domácich Boateng, ale Chudý zoči - voči ľubľanskému útočníkovi uspel. Obaja si úlohy zopakovali aj neskôr, to však bol Boateng v nevýhodnejšej pozícii. Trnava napokon ustála aj záverečný nápor, tesne pred koncom mohol dokonca Grendel streliť tretí gól. Spartak si napokon do odvety vezie cenné dvojgólové víťazstvo.