angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

ELITE ROUND WU19 – Slovenky čaká posledný zápas skupiny, proti Izraelu chcú uspieť

08. Apríl 2018

SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Kvalifikačný miniturnaj o ME 2018 vo Švajčiarsku, ktorý hostí Senec a Dunajská Lužná, sa blíži ku koncu. V pondelok nastúpia slovenské reprezentantky do 19 rokov v Senci proti rovesníčkam z Izraela. Naše futbalistky majú v záverečnom zápase jasný cieľ – chcú zvíťažiť. V druhom meraní síl 2. skupiny sa v Dunajskej Lužnej stretnú Nemky s Angličankami. V ich dueli sa rozhodne o postupujúcom. Stretnutia majú výkop o 11.00.

Galéria

Slovenky dosiaľ na turnaji nezískali žiadny bod a nestrelili ani gól. Nemkám podľahli 0:8 a Angličankám 0:6. Od úvodu celej prípravy však tréner Branislav Petrovič upriamoval veľkú pozornosť práve na pondelkového súpera. „Boli by som veľmi spokojní, kebyže vyhráme zápas s Izraelom. Chceli by sme si pripísať bodíky do medzinárodnej tabuľky. V minulých rokoch sme sa často konfrotovali s Izraelčankami. Chodili sme na spoločný turnaj do Soči. Futbalovo nemáme dobré vzťahy, vždy došlo ku konforntácii. Sú emotívne a silno to prežívajú. Sám som zvedavý, s čím prídu,“ povedal pre futbalsfz.sk tréner Petrovič pred Elite Round.

Izralečanky sú fyzicky veľmi dobre pripravené

Ako hodnotí kouč Sloveniek silu Izraela na miniturnaji z doterajších poznatkov? „Fyzicky sú veľmi dobre pripravené, nebude to jednoduchý zápas, ale verím, že našou futbalovosťou ich prekonáme,“ zaželal si Petrovič, ktorý prezradil aj program našich futbalistiek pred pondelkovým stretnutím. „Pred zápasom sme mali dva dni voľna. Voľno sme chceli využiť na oddych a regeneračný tréning. Dievčatá sme chceli dostať mimo futbal. Deň pred zápasom, keď dostaneme videozáznamy zápasov Izraela na tomto turnaji, pripravíme dievčata na to, aby zápas zvládli,“ zakončil Petrovič.

Pomôžu Mikolajová i Šurnovská

Na víťazstvo proti Izraelu myslia aj samotné hráčky. „Proti Izraelu chceme vyhrať. Dúfam, že sa nám to podarí,“ vyhlásila kapitánka družstva Denisa Mráziková. V pondelkovom zápase pomôžu našim reprezentantkám aj Mária Mikolajová so Martinou Šurnovskou, ktoré si doteraz plnili povinnosti pri A-tíme. „Jednoznačne budú prínos pre náš tím a všetci veríme, že nám pomôžu k vítazstvu,“ vravela Mráziková. Slovenky dosiaľ vo svojich zápasoch nebodovali a ani neskrórovali. V úvodnom stretnutí sa zranila útočníčka Andrea Bogorová, ktorú trápi členok. „Bogorová je hráčka, ktorá vie premieňať šance. Ak by hrala, tak by to vyzeralo inak,“ dodala Mráziková.

Ďalšie zápasy 2. skupiny Elite Round
9. apríl 2018 o 11.00 v Dunajskej Lužnej: Nemecko WU19 - Anglicko WU19
9. apríl 2018 o 11.00 v Senci: Izrael WU19 - Slovensko WU19

Doterajšie výsledky zápasov 2. skupiny
Anglicko WU19 - Izrael WU19 4:1
Nemecko WU19 - Slovensko WU19 8:0
Nemecko WU19 - Izrael WU19 3:0
Anglicko WU19 - Slovensko WU19 6:0

Tabuľka 2. skupiny Elite Round

1. Nemecko 2 2 0 0 11:0 6
2. Anglicko 2 2 0 0 10:1 6
3. Izrael 2 0 0 2 1:7 0
4. Slovensko 2 0 0 2 0:14 0