angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Energia do ženského futbalu s EPH - Turnaj, kde víťazí každý

04. Máj 2018

JASLOVSKÉ BOHUNICE (SFZ/brs) - Pred finále Slovenského pohára žien medzi ŠK Slovan Bratislava a Partizánom Bardjeov (2:0) sa konal druhý ročník turnaja EPH - Energia do ženského futbalu. Zúčastnilo sa ho 16 dievčenských družstiev. Dokopy hralo na ňom 197 futbalistiek.

Galéria

Tímy tvorili hráčky do 12 rokov, ktoré organizátor Slovenský futbalový zväz rozdelil do štyroch skupín po štyri družstvá. Novinkou v tomto ročníku bolo, že sa neprihliadalo na výsledky jednotlivých zápasov, ako minulý rok, ale šlo o to, aby sa dievčatá nabili pravou futbalovou energiou. „Záležalo nám na tom, aby sa každý na turnaji zabavil. Preto sme si stanovili tri iné kategórie - počet strelených gólov, počet inkasovaných gólov a najkrajší transparent. Po zápasoch v prvej časti turnaja následne tímy vytvorili ďalšie štyri skupiny na základe počtu strelených gólov,“ povedala Miriama Matulová členka organizačného výboru.
Ak ste práve nesúťažili na ihrisku, tak ste si mohli voľné chvíle spríjemniť rôznymi aktivitami, ktoré zabezpečila CFT Academy. „Deti si vyskúšali futbalový biliard a súťažili napríklad v rýchlosti strely, slalome s loptou či žonglovaní. Turnajom nás sprevádzal aj maskot Gólik,“ opísala atmosféru turnaja Matulová. Náladu celej akcie zachytila na fotografiách Norika Sombatová.

Z turnaja si každá jedna hráčka odniesla pamätnú medailu. Spoznali sme aj víťazov spomínaných troch kategórií, ktorí boli dekorovaní počas polčasovej prestávky finálového zápasu Slovenského pohára žien. Kategóriu o najviac gólov vyhral tím FC Petržalka. Jeho hráčky sa radovali z 41 gólov. Odmenu za najmenej gólov dostali futbalistky FC UNION Nové Zámky. Spartak Trnava, FC Petržalka a AS Trenčín si na turnaj si prichystali tie najkrajšie transparenty. „Po úspešnom prvom ročníku, sme mali možnosť zorganizovať jeho pokračovanie a to vďaka Nadácii EPH, ktorá je generálnym partnerom tohto projektu. Poďakovanie patrí aj obci Jaslovské Bohunice a klubu ŠK Blava Jaslovské Bohunice, že nám túto akciu umožnili v ich športovom areáli zrealizovať,“ poďakovala sa Matulová, ktorá prezradila aj hlavnú myšlienku turnaja: „Naším cieľom je zapájať do hrania futbalu čo najvyšší počet dievčat a ukázať im čaro tejto hry. Preto nás veľmi teší prejavený záujem o účasť na tomto turnaji, o čom svedčí aj fakt že počet družstiev sa nám oproti minulému roku navýšil z 15 na 16 a celkovo sa na turnaji predstavilo 197 dievčat! Aj tieto čísla sú pre nás zrkadlom toho, že investovať energiu do ženského futbalu sa naozaj vypláca.“ A čo si Miriama Matulová zaželala nakoniec? „Veríme, že projekt bude naďalej rásť a stretneme sa takto aj o rok,“ zakončila spoluorganizátorka.

Kto sa zúčastnil turnaja?
FC Spartak Trnava
CFT Academy
ŠK VIX Žilina
FK Senica
FC UNION Nové Zámky
GFC Topoľčany
MŠK Fomat Martin
1. FC Tatran Prešov
MFK Vranov n/Topľou
FC Petržalka
Trnavse hviezdičky
FC Baník Prievidza
AS Trenčín
FK Železiarne Podbrezová
Tatranky
FA UNITED N-KL-G