FORTUNA LIGA - V Trnave odštartovali majstrovské oslavy, hráči absolvovali jazdu otvoreným autobusom

Sobota, 19.5.2018 18:00 | Posledná aktualizácia 21.5.2018 08:45

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – FC Spartak Trnava podľahol v zápase 32. kola Fortuna ligy na domácej pôde AS Trenčín 0:2, majstrovský titul si zabezpečil tím trénera El Maestra v predstihu. Na štadióne a v meste odštartovali veľkolepé oslavy, FC Spartak Trnava sa teší z titulu po dlhých 45 rokoch.

autor: SFZ, zdroj: SFZ

Zápas sa Trnavčanom nevydaril a po kvalitnom výkone sa z cenného skalpu majstra tešili na štadióne Antona Malatinského z výhry Trenčania. Napriek tomu vypukli na štadióne oslavy majstrovského titulu. Po slávnostnom dekorovaní a odovzdávaní medailí, sa hráči a realizačný tím presunuli do historického otvoreného autobusu a v sprievode motorkárov absolvovali cestu zaplnenými trnavskými ulicami mesta. Následne sa presunuli na parkovisko pred štadión, kde sa zvítali s oslavujúcimi fanúšikmi a v týchto chvíľach si vychutnávajú pravú nefalšovanú radosť zo zisku titulu. Noc bude dlhá, chýbať nebude ani majstrovský ohňostroj a večer bude v znamení vystúpení viacerých kapiel.

Záverečné 10. kolo nadstavby v slovenskej futbalovej Fortuna lige rozhodlo o tom, že sa bude hrať aj play off o Európsku ligu UEFA 2018/2019. DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazil na ihrisku MFK Ružomberok 4:0, v konečnom účtovaní obsadil tretie miesto a vybojoval si prvýkrát miestenku do Európskej ligy.

Víťaz Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava zdolal na Pasienkoch MŠK Žilina 3:2 a patrí mu  2. miesto. V baráži o miestenku do EL sa v semifinále na jeden zápas doma stretne Žilina s Nitrou, ktorá v skupine o udržanie zdolala Senicu v Zlatých Moravciach 5:2, resp. Trenčín doma narazí na Ružomberok. Termín barážových duelov je  streda 23. mája, finále play off o EL je na programe v nedeľu 27. mája.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:2 (0:1)

Góly: 25. Sleegers, 85. Čatakovič
ŽK: Greššák, Pehlivan, Egho - Ubbink, Lawrence
R: A. Somoláni – Lieskovský, Mókoš, 17.113 divákov

Spartak Trnava: Vantruba - Čivič, Tóth, Godál, Čonka - Pehlivan (78. Yilmaz), Greššák - Jirka (66. Oravec), Vlasko, Ofosu (56. Lovás) - Egho
AS Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Beridze, Ubbink (71. Omar), van Arnhem, Sleegers (76. Azango) - Čatakovič