Frenz International Cup 2012: Prehra 15-ky s iránskym Perspolisom

Nedeľa, 30.12.2012 23:00 | Posledná aktualizácia 14.7.2017 17:26

KUALA LUMPUR (SFZ) - Reprezentačný tím do 15 rokov prehral v druhom zápase na medzinárodnom turnaji v Malajzii

Perspolis FC - Slovensko "15" 3:1 (1:0)

Góly: 28. Aftari (11m), 57. Reza S., 80.+ Hossinpour - 61. Tupta

SLOVENSKO "15": Šipoš - Varga, Šulek, Macho, Kuc - Moďoroši, Tešlár, Lénart, Nemček (41. Ondira) - Baumgartner (41. Tupta), Totkovič (70. Jedinák)

Peter Štefaňák (tréner SR "15"): "V druhom našom vystúpení na turnaji sme dve tretiny zápasu boli slabším družstvom, pretože iránsky súper nás predčil v dôraze v osobných súbojoch, získaval väčšinu lôpt v stredovej zóne a my sme nemali dostatok sebavedomia a odvahy presadiť sa smerom dopredu. Obraz hry sa zmenil po kontaktom góle, ktorý strelil v 61. min po veľmi peknej, žiaľ jedinej, kombinácii a individuálnom prieniku Ľubomír Tupta. V záverečných minútach sme mali hernú prevahu, niekoľko sľubných prienikov s jednou vyloženou šancou (78. Jedinák), ale v nadstavenom čase sme inkasovali do otvorenej obrany tretí gól. V záverečnom zápase, ktorý odohráme v stredu 2. januára o 20:30 miestneho času (13:30 SEČ) s thajským Chonburi FC, budeme hrať o postup do semifinále - po druhom kole majú v našej B skupine všetky 4 mužstvá po 3 body. Krátko po zápase sme spoločne tu v Kuala Lumpur oslávili príchod Nového roku, takže aj všetkým naším najbližším, známym ako aj celej futbalovej rodine prejeme pevné zdravie, šťastie a mnoho potešenia v športovom aj civilnom živote."

V druhom zápase zvíťazil tím Frenz United Indonesia nad thajským tímom Chonburi FC 2:1. Znamená to, že všetky štyri tímy majú po jednom víťazstve a jednej prehre.