FUTSAL – Reprezentácia SR odletela do Baku, zajtra nastúpi v kvalifikácii ME 2022 proti Azerbajdžanu

Posledná aktualizácia 28.1.2021 09:04
Futsalová reprezentácia SR na letisku v Bratislave pred odletom do Baku.
autor: Roamn Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia vstúpi zajtra (piatok 29.1.) do kvalifikácie o postup na ME 2022 prvým zápasom na pôde Azerbajdžanu. Štrnásťčlenný káder odletel dnes v ranných hodinách do Baku, dejiska stretnutia.

Zverenci trénera Berkyho sa zišli v rámci reprezentačného zrazu v Poprade, kde sa od pondelka pripravovali na úvodné dva duely kvalifikácie o postup na ME 2022, v Azerbajdžane a doma s Moldavskom. „Počas zrazu sme absolvovali šesť tréningových jednotiek, museli sme sa zaobísť bez trojice hráčov, ktorým znemožnil príchod na Slovensko pozitívny test na Covid. Hovoríme o hráčoch SK Interobal Plzeň Petrovi Kozárovi a Gabrielovi Rickovi, tretím je Patrik Zatovič z GSF Gliwice. Pozornosť sme venovali herným prvkom a taktike smerom k zápasu v Baku, myslím si, že my tréneri môžeme byť s prípravou spokojní,“ povedal pred odletom kouč Marián Berky.

V Baku čaká na našich hráčov reprezentácia Azerbajdžanu, v skutočnosti však v minulých kvalifikáciách reprezentovali túto krajinu naturalizovaní Brazílčania. „A nič sa na tom nemení ani teraz. Azerbajdžan máme zmapovaný, videli sme ich nomináciu, opäť majú v kádri šesť brazílskych futsalistov, pričom kvalitu nájdeme aj medzi domácimi hráčmi. Hrajú väčšinou na pivota, presadzujú sa v súbojoch jeden na jedného, práve na tieto prednosti súpera sme sa zamerali v príprave a verím, že sa nám ich v zápase podarí eliminovať,“ povedal tréner Berky.

Smerom k súperovi sa vyjadril aj Anton Brunovský, hráč MIMEL Lučenec. „Súpera poznáme, stretli sme sa v nedávnej minulosti v kvalifikačných zápasoch. Myslím si, že tak ako doteraz, aj piatkový zápas bude vyrovnaný a reálne môžeme pomýšľať na bodový zisk. Rozhodovať budú detaily. Čo sa týka „Brazílčanov“, bude dôležité aby sme si ich postrážili. Vieme, v čom sú silní, kľúčom k úspechu bude naša pozorná defenzíva, rýchly prechod do útoku a verím, že nás podržia brankári.“

Výprava futsalovej reprezentácie SR na letisku v Bratislave pred odletom do Baku.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Tréner Marián Berky prezradil, že v otázke brankárskej jednotky má jasno. „Jednotkou bude Richard Oberman. Mohla by to byť preňho pocta a motivácia, potrebujeme však kvalitné výkony všetkých hráčov. Spoliehať sa budeme na výkony a dobrú formu Drahovského, Brunovského, či Dóšu, dôležité bude aby sa pridali aj ďalší. Verím, že sa nebudeme vracať domov naprázdno, cieľom je bodový zisk, víťazstvo by bolo fantastické,“ dodal tréner Marián Berky.

Kvalifikácia o postup na ME 2022 je rozdelené do troch blokov, v rámci jedného bloku odohrajú Slováci vždy po dva zápasy (jeden doma a jeden vonku). Mužstvá sú rozdelené do ôsmich kvalifikačných skupín, priamy postup na Euro 2022 si zabezpečia víťazi jednotlivých skupín a šesť najlepších mužstiev na druhých miestach (zvyšné dve mužstvá na druhých miestach odohrajú zápas play-off o posledné postupové miesto na záverečný turnaj ME).

Tento kvalifikačný formát nám umožňuje odohrať v rámci skupiny vzájomné zápasy so súpermi doma i vonku, verím, že v stretnutiach s Azerbajdžanom, Moldavskom a Gréckom sa presadíme a vybojujeme pre Slovensko historicky prvú účasť na záverečnom turnaji ME,“ dodal na záver jeden z pilierov slovenského tímu Anton Brunovský.

Zajtrajší zápas Azerbajdžan – Slovensko má výkop o 15:00, druhé stretnutie v rámci januárového zrazu odohrajú Slováci v utorok 2. februára o 17:00 v Poprade proti Moldavsku (stretnutie uvidia aj televízni diváci v priamom prenose na RTVS a prostredníctvom Futbalnet TV).

Reprezentačný tréner Marián Berky.

KÁDER SLOVENSKA NA DUEL S AZERBAJDŽANOM:

BRANKÁRI:

Richard Oberman (MIMEL Lučenec)
Milan Herko (MŠK Žilina FUTSAL)
Marek Karpiak (SK Slavia Praha)

HRÁČI:

Marek Belaník (MŠK Žilina FUTSAL)
Anton Brunovský (MIMEL Lučenec)
Daniel Čeřovský (MIMEL Lučenec)
Martin Dóša (FK ERA-PACK Chrudim)
Tomáš Drahovský (Futbol Sala Garcia)
Marko Hudaček (VfL 05 Hohenstein-Ernstthal)
Marián Hudek (MŠK Žilina)
Matúš Kyjovský (MIMEL Lučenec)
Martin Směřička (MIMEL Lučenec)
Matúš Ševčík (SK Interobal Plzeň)
Filip Vaktor (SK Slavia Praha)

PROGRAM ZÁPASOV 

29.01. Azerbajdžan – Slovensko (15:00)
02.02. Slovensko – Moldavsko (17:00 / Poprad)
04.03. Slovensko – Grécko (Bratislava)
07.03. Grécko – Slovensko
08.04. Slovensko – Azerbajdžan (Levice)
13.04. Moldavsko – Slovensko 

Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
FUTSAL SR A
Osoba
Marián Berky
Osoba
Anton Brunovský
competitions
Kvalifikácia ME 2022
keywords
Azerbajdžan
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.