FUTSAL – Slováci bronzoví na turnaji o Vyšehradský pohár v Poľsku

Sobota, 28.9.2019 06:50 | Posledná aktualizácia 28.9.2019 08:02

zdroj: futsalslovakia.sk

BRATISLAVA (SFZ) – V dňoch 23.-25.9 sa predstavila slovenská futsalová reprezentácia na medzinárodnom turnaji v Poľsku. V spoločnosti výberov Česka, Maďarska a domáceho Poľska obsadila v konečnom účtovaní 3. miesto.

Zverenci trénera Martina Rejžeka vstúpili do turnaja víťazstvom nad domácim Poľskom. Skóre zápasu otvoril  v druhej časti hry Drahovský a hoci domáci o minútu vyrovnali na 1:1, misky váh preklopil na našu stranu vlastenec Poliaka Zastawnika. Aj bez trojice zranených hráčov, Kozára, Kyjovského a Húdeka, dokázal náš tím vybojovať v otváracom dueli víťazstvo 2:1. "Vedeli sme, že Poliaci budú hrať tvrdší futsal a budú veľa behať. To sa aj potvrdilo. My sme boli v oklieštenej zostave, no mladí hráči mali možnosť vyskúšať sa v takomto stretnutí, ktoré možno bolo remízové, ale so šťastnejším koncom pre nás,“ komentoval dianie na palubovke kapitán Tomáš Drahovský.

Rozhodujúci moment priniesla 39. minúta a strela Patrika Zaťoviča. "Napálil som loptu pred bránu tak, ako to máme nacvičené a súper si zrazil loptu do siete. Našťastie, padlo to tam a tešíme sa z víťazstva,“ komentoval rozhodujúci situáciu Zaťovič.

O deň neskôr nastúpili Slováci v derby proti Česku. Tentoraz nezachytili úvod zápasu a inkasovali už v 1. minúte po góle Černého. Po dvadsiatich minútach vyrovnal Smeřička na 1:1, ale ešte do polčasu súper odskočil dvomi gólmi na 1:3 z nášho pohľadu a tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci. Tréner Martin Rejžek vyzdvihol skúsenosti českých hráčov. "Jeden z hráčov Česka má na konte viac reprezentačných štartov ako polovica nášho tímu. V zápase to bolo cítiť,“ poťažkal si po prehre 4:7.

"Česi majú veľmi kvalitný, zohratý a skúsený tím. Škoda, že nám vždy odskočili na vyšší gólový rozdiel. My sme si v prvom polčase vytvorili oproti prvému zápasu až veľké množstvo šancí, ale podarilo sa nám využiť len jednu. V druhom polčase nám súper odskočil na veľký gólový rozdiel a už sa tam nedalo toho veľa robiť. Dostali sme príliš veľa gólov. Nemohli sme byť úspešní,“ povedal po zápase kmeňový hráč pražskej Slavie Martin Smeřička.

Tretí hrací deň priniesli duely Slovenska s Maďarskom a víťazovi turnaja sa rozhodovalo medzi Českom a Poľskom. Duel s Maďarmi priniesol pre náš tím gólovú sprchu a po polčase svietil na ukazovateli skóre výsledok 0:5. V druhej časti hry strelil čestný úspech nášho tímu Zaťovič, bola to však len slabá náplasť na celkovú prehru 1:7. Celkovým víťazom turnaja sa stal výber Česka, 2. miesto patrí Maďarom, o bronzovej priečke Slovákov rozhodol, pri rovnakom počte bodov, vzájomný zápas s domácim Poľskom.

PREHĽAD VÝSLEDKOV:

POĽSKO - SLOVENSKO 1:2 (0:0)
23.9.2019 – Krosno, Vyšehradský pohár

Góly: 36. Kubik - 35. Drahovský, 39. Zastawnik (vl. gól)
ŽK: 26. Gladczak - 25. Ostrák, 30. Zaťovič
SLOVENSKO: Oberman – Rafaj, Čeřovský, Rick, Péchy, Smeřička, Ostrák, Zaťovič, Ševčík, Marton, Drahovský, Štrbák, Hudaček

ČESKO - SLOVENSKO  8:4 (3:1)
24.9.2019 – Krosno, Vyšehradský pohár

1., 23. Černý, 4., 27. Vokoun, 20., 34. Vnuk, 25. Drozd, 34. Holý - 17., 37. Smeřička, 29. Rafaj, 31. Rick
ŽK: 19. Smeřička, 30. Ševčík
SLOVENSKO: Brndiar (21. Kušnír) – Rafaj, Rick, Péchy, Smeřička, Ostrák, Zaťovič, Ševčík, Marton, Drahovský, Štrbák, Hudaček

MAĎARSKO - SLOVENSKO 7:1 (5:0)
25.9.2019 – Krosno, Vyšehradský pohár

Góly: 5. Ostrák (vl. gól), 11., 12. Pál, 19., 19. Dávid, 22. Hajmási, 24. Komoráni – 22. Zaťovič
ŽK: 9. Vas, 29. Horváth, 36. Sánta - 7. Marton, 24. Hudaček
SLOVENSKO: Oberman (26. Kušnír) – Čeřovský, Rick, Péchy, Smeřička, Ostrák, Zaťovič, Ševčík, Marton, Drahovský, Štrbák, Hudaček