FUTSAL – Slováci víťazne aj v Aténach, nad Gréckom zvíťazili 5:0

Nedeľa, 7.3.2021 17:45 | Posledná aktualizácia 7.3.2021 18:54

zdroj: Futsalslovakia.sk

ATÉNY (futsalslovakia.sk) – Slovenská futsalová reprezentácia nadviazala na štvrtkové domáce víťazstvo a v štvrtom zápase kvalifikácie o postup na ME 2022 zvíťazila v Grécku 5:0.

Po výhre nad Gréckom v Bratislave sme sa s týmto súperom stretli v Aténach. Gréci spravili jednu zmenu, keď v bránke nahradil Zervasa skúsenejší kapitán tímu Theofilou. Marián Berky nezamiešal zostavu, medzi žrďami znova veril Karpiakovi. Po rozohrávke domácich sme rýchlo získali loptu a hneď si vytvorili hernú prevahu. Už na začiatku tretej minúty našiel Kozár z rohu Drahovskéhoa ten volejom otvoril skóre. Gréci síce v nasledujúcich minútach opticky vyrovnali hru, lenže Karpiak nemusel dlho riešiť žiadne zakončenie. Jedno zaujímavejšie vyslal Rafaj, zasiahol Theofilou. V deviatej minúte si ale útočným faulom pomohol Kozár, Grécko rýchlo rozohralo a na konci brejku bol v obrovskej šanci Ntatis. Karpiak predviedol dva perfektné zákroky proti strele aj následnej dorážke zblízka. Zakrátko mohol práve náš kapitán Peter Kozár zvýšiť skóre. Vystihol rozohrávku, no zoči-voči Theofilouovi neuspel. V tom čase však Gréci cítili, že s nami môžu hrať vyrovnaný futsal a to prinášalo miernu nervozitu na slovenské halovky. Zmenila to kombinácia zo 12. minúty, kedy zakončovali Kyjovský, po rohu aj Rafaj a následne tiež Ševčík. Všetky pokusy z dobrých pozícií boli zablokované. O minútu neskôr preveril gólmana Doša, ten uspel pri svojej ľavej žrdi. Individuálnou akciou sa prezentoval Kozár, zakončil ju do Theofiloua. Grécko síce znova pocítilo príležitosť vyrovnať, no v 17. minúte Drahovský zachytil loptu na našej polovici, v brejku ju poslal doprava a Zaťovič ju predložil Rafajovi, ktorý sa zblízka nepomýlil. Do kabín sme išli za rovnakého stavu ako pred tromi dňami v Bratislave.

Rovnako ako v Bratislave, tak aj teraz po zmene strán chceli Gréci zachytiť úvod, no nedostávali sa do šancí. Naopak, slušnú mal Drahovský, lenže Theofilou mu ju zblízka futbalovým zákrokom zmaril a v 23. minúte len reflexívne vytlačil gólovú strelu Petra Serbina do žrde. Druhý polčas nebol na príležitosti tak bohatý ako ten prvý. Počas 28. minúty strieľal z diaľky Drahovský do brankára, po rohu zakončil nad Rick. Zápas sa totálne zlomil v 29. minúte. Gabriel Rick vystihol rozohrávku a vychutnal si už ležiaceho Theofiloua. Prešlo len 21 sekúnd, keď Drahovský našiel na konci kontry voľného Patrika Zaťoviča, ten zvyšoval na 4:0 z nášho pohľadu. Aby toho nebolo málo, tak v rovnakej minúte stihol pridať slovenský tím ešte jeden zápas, keď sa presadil Peter Serbin po asistencii Kozára. Všetky tri zásahy od seba delilo iba 38 sekúnd. Na poltucet, ktorým sme vyhrali nedávno mohol upraviť Matúš Kyjovský, ale po prihrávke Ricka prestrelil prázdnu bránku. Zhruba dve minúty pred koncom išli Gréci do powerplay a hneď si vypracovali šancu, ale na loptu pred prázdnou bránkou nedočiahol Manos. Slovensko svoj náskok udržalo a z Atén berie ďalšie tri body. V dvojzápase s Grékmi sme pri skóre 11:0 neinkasovali ani raz. Dve čisté kontá udržal Marek Karpiak.

V tabuľke sa Slovensko po štyroch zápasoch nachádza na druhom mieste so ziskom 7 bodov. Moldavsko má o tri menej, ale v utorok hrá s Azerbajdžanom. Kvalifikáciu uzavrieme v apríli dvojzápasom doma proti Azerbajdžanu (9.4.) a následne v Moldavsku (13.4.). Priamo na EURO 2022 postupuje víťaz každej z 8 kvalifikačných skupín a šesť najlepších celkov z druhých miest. Dva najhoršie tímy z druhých pozícii hrajú proti sebe baráž o poslednú 16. miestenku, keďže jednu má Holandsko ako usporiadateľ.

ZDROJ: Futsalslovakia.sk

GRÉCKO - SLOVENSKO 0:5 (0:2)

Góly: 3. Drahovský, 17. Rafaj, 29. Rick, 29. Zaťovič, 29. Serbin
ŽK: nikto
R: Bohbot, Berenshtein (Izrael), Adamopoulos (Grécko)
GRÉCKO: Theofilou (Zervas) – Kondylatos, Karavidas, Stavrakopoulos, Manos, Malovits, Gousis, Panou, Tsinas, Delaportas, Asimakopoulos, Tarnanidis, Ntatis
SLOVENSKO: Karpiak (Oberman) – Rick, Kozár, Zaťovič, Drahovský, Rafaj, Serbin, Smeřička, M. Zdráhal, Kyjovský, Doša, Ševčík, Turek