FUTSAL – Slováci zajtra proti Grécku, priamy prenos na Futbalnet TV od 17:20

Posledná aktualizácia 02.3.2021 16:37

BRATISLAVA (SFZ) – V treťom zápase kvalifikácie o postup na ME 2022 v Holandsku nastúpi zajtra (štvrtok 4.3.) o 17:30 v bratislavskej Hant Arene slovenská futsalová reprezentácia proti Grécku.

Prehra v prvom zápase v Azerbajdžane (1:4) a nenaplnené očakávania v podobe trojbodového zisku v domácom stretnutí s Moldavskom (4:4), stavajú slovenských futsalistov pred jednoznačný kvalifikačný imperatív v podobe nutnosti šesťbodového zisku v dvoch dueloch s Gréckom. Úloha nie ľahká, ale splniteľná. Akákoľvek bodová strata v nasledujúcom dvojzápase, by výrazne znížila šance na postup na záverečný turnaj ME.

Remíza zo zápasu s Moldavskom je pre nás prehrou. Vypracovali sme si mnohé príležitosti, ale nedokázali sme ich premeniť. Chýbali nám viacerí hráči, na to sa však nemôžeme vyhovárať,“netajil sklamanie z remízového rezultátu s Moldavskom Matúš Kyjovský. Aj on vie, že v zápasoch s Gréckom si podobné zaváhanie náš tím nemôže dovoliť. „V dueloch s Gréckom budeme musieť pridať. Vydolovaný bod zo zápasu s Moldavskom nám môže v konečnom účtovaní pomôcť, ale s Gréckom potrebujeme naplno bodovať.“

Mužstvo sa od štvrtka pripravuje na zraze v Bratislave. Tréner Marián Berky povolal 20-členný káder. V nominácii tentoraz nechýba ani kvarteto skúsených hráčov K dispozícii už bude kvarteto Kozár, Rick, Zdráhal a Zaťovič. „Chceli sme vidieť ďalších hráčov a zvýšiť v tíme konkurenciu na jednotlivých postoch. Aj preto je tu s nami Vojtech Turek, či Dušan Rafaj. Pozvánku dostali štyria brankári, aj v ich prípade nás zaujíma ich aktuálna forma, ak by sa prihodilo nebodaj zranenie niektorého z nich, núkajú sa nám alternatívy a možnosti reagovať,“ komentoval aktuálnu situáciu v mužstve tréner Marián Berky.

V súvislosti so štvrtkovým súperom nabáda k ostražitosti. „Je to silový súper, no má tiež šikovných hráčov. Hrajú dosť agresívne, hráči sú vysokí, často využívajú pivota, systém 3-1. Netreba ich podceniť, pretože aj predtým mali zaujímavé výsledky a naposledy s Azerbajdžanom prehrali len 0:3 a mali aj svoje šance na gól,“ povedal pre web futsalslovakia.sk.

Na rozdiel od ostatného dvojzápasu s Azerbajdžanom a Moldavskom bude mať k dispozícii takmer kompletný káder, absentovať bude iba Anton Brunovský ktorého nepustil do hry natrhnutý priťahovač. Zranenie si vyžaduje dlhodobé liečenie, zostáva len veriť, že o mesiac bude k dispozícii na rozhodujúce stretnutia v Moldavsku a doma proti Azerbajdžanu.

Zápas Slovensko – Grécko  môžu sledovať televízni diváci zajtra (4. marca) od 17:25 v priamom prenose na Dvojke a na TV Futbalnet, odvetný duel v Grécku je na programe o tri dni neskôr (v nedeľu 7. marca) o 17:00 SEČ, hrá sa v Aténach.

Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
FUTSAL SR A
Osoba
Matúš Kyjovský
Osoba
Marián Berky
competitions
Kvalifikácia ME 2022
keywords
Grécko
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

18.4.2021 11:59

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.