FUTSAL - Slovenky zdolali Sev. Írsko 8:0 a postúpili do 2. fázy kvalifikácie ME 2022

Sobota, 8.5.2021 10:45 | Posledná aktualizácia 8.5.2021 11:36

zdroj: futsalslovakia.sk

JONAVA (futsalslovakia.sk) – Slovenské futsalové reprezentantky zdolali Severné Írsko 8:0 a s plným bodovým ziskom si vybojovali postup do 2. fázy kvalifikácie o postup na ME 2022.

SEVERNÉ ÍRSKO - SLOVENSKO 0:8 (0:3)

2. Tyčiaková, 5. Baníková, 19. Kucharčíková, 21. Macková, 22., 22., 33. Rybanská, 30. Valová
ŽK: Weatherall, McConnell
R: Velikanova, Boltneva (Rusko), Gonzalez Ruano (Špenielsko)
SEVERNÉ ÍRSKO: Harkness (Devine) – Weatherall, McKay, Brown, McConnell, Dunne, Bell, Firth, Mearns, Dempster, Hennity
SLOVENSKO: Červíková (23. Tišliarová) – Lišková, Rybanská, Macková, Tyčiaková, Baníková, Sedláková, Valová, Komlodyová, Wienerová, Kucharčíková

Slovenky od úvodných sekúnd začali diktovať tempo hry a postupne prišli aj góly. Už v druhej minúte potvrdila svoju skvelú streleckú formu na turnaji Klaudia Tyčiaková a ešte krajšie to bolo po ďalších troch minútach, kedy Zita Baníková zo štandardky krásne trafila do vzdialenejšieho rohu bránky. Naše hráčky mali šance, na tretí gól sme nejaký čas čakali, až krátko pred polčasom rozvlnila sieť Dominika Kucharčíková. Slovensku fantasticky vyšiel úvod druhého dejstva. Diana Macková po osemnástich sekundách napriahla a teč írskej hráčky znamenal navýšenie skóre. O minútu neskôr sa hneď dvakrát presadila Nikola Rybanská a razom sme viedli 6:0. Stretnutie bolo viac-menej rozhodnuté. Strelecky aktívna bola Kristína Sedláková, no veľa striel jej súperky zablokovali. Po jednej z nich sa však lopta odrazila a Barbora Valová ju dorazila do bránky. Po fantastickej individuálnej akcii Tyčiakovej zaknihovala počas 33. minúty hetrik Rybanská, 16-ročná hráčka ju našla na šestke skvelou prihrávkou úplne voľnú. Záver si Slovenky už iba užívali a po siréne mohli naplno prepuknúť oslavy historického úspechu.