FUTSAL: Slovenská 19-ka triumfovala na turnaji v Chorvátsku

streda, 26.06.2019
|
Posledná aktualizácia 26.6.2019 15:59

POREČ (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila na medzinárodnom turnaji piatich krajín s názvom „Summer Futsal Week Cup“. Zverenci trénera Branislava Škoreca prešli turnajom bez zaváhania, v štyroch zápasoch zaznamenali štyri víťazstvá.

Dvaja účastníci blížiacich sa majstrovstiev Európy Poľsko a Lotyšsko, a futsalové reprezentácie Kosova, Maďarska a Slovenska si zmerali na turnaji v Poreči sily v rámci medzinárodného futsalového turnaja tímov do 19 rokov. Slováci prešli turnajom bez jedinej prehry, na ich štíte zostali postupne tímy Poľska (2:1), Kosova (5:4), Maďarska (1:0) i Lotyšska (5:4).

Okrem celkového prvenstva si Slováci odviezli prvenstvá aj v individuálnych disciplínach. Cenu pre najlepšieho hráča prevzal Matúš Ševčík, najlepším brankárom turnaja sa stal Kevin Kollar. Obaja sa objavili aj v all-stars (najlepšia päťka) turnaja, medzi top 5 hráčov turnaja organizátori zaradili aj Kristiana Medona.

Kapitán reprezentačného tímu Slovenska do 19 rokov Filip Vaktor vyzdvihol silu a súdržnosť kolektívu. „Ďakujem chalanom, vždy som hovoril a aj budem, že toto je vynikajúca generácia, ktorá sa presadí a dokáže veľké veci. A pomaly sa tak aj deje. Turnaj hodnotím najlepšie ako sa dá. Všetko fungovalo najlepšie ako malo, od podmienok, cez hráčov a realizačný tím. Všetky zápasy sme odohrali so stopercentným nasadením.“  

O pohľad na turnajové dianie v Poreči sa podelil aj kouč slovenskej 19-ky Branislav Škorec. „Zúčastnili sme na dobre obsadenom turnaji, opätovne sme mohli prezentovať našu systematickú prípravu, ktorej cieľom je hrať kvalitný futsal. Myslím si, že táto generácia je už aj mentálne pripravená vyhrávať zápasy a aj za nepriaznivého stavu nevešia hlavy. Zápas proti Lotyšsku, v ktorom mal súper už trojgólový náskok, bol toho dôkazom. Stav 1:4 hráči zlikvidovali a päťdesiat sekúnd pred koncom, v power-play, strelili víťazný gól. Táto generácia má pred sebou sľubnú budúcnosť nielen v našej najvyššej súťaži, dvaja hráči tejto vekovej kategórie už podpísali profesionálnu zmluvu s poľským tímom. Slovenský futsal nám v poslednom období vytvára nadštandardné podmienky, vážime si podporu a aj v budúcnosti sa budeme snažiť odvďačiť rovnako dobrými výsledkami,“ dodal tréner Branislav Škorec.“

VÝSLEDKOVÁ ČASŤ:

Slovensko – Poľsko 2:1 (1:1)   
Góly: Bačo, Marton

Kosovo – Slovensko 4:5 (3:4)
Góly: Ševčík 3, Medoň, Vaktor

Slovensko – Maďarsko 1:0 (1:0)
Gól: Bačo

Slovensko – Lotyšsko 5:4 (1:3)
Góly: Marton, Medoň po 2, Vaktor


REPREZENTÁCIA SR 19:
Guniš, Pecho, Kollár - Ševčík, Marton, Vaktor, Bačo - Medoň, Keszi, Moravec, Zatúra, Lengyel, Trojann Kuruc. Tréner:  Branislav Škorec.


Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
futsal SR19
keywords
Futsalista roka
keywords
Poreč
Osoba
Filip Vaktor
Osoba
Branislav Škorec
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner