Futsal – tréner Berky: Dlhodobým cieľom je postup na šampionát!

sobota, 02.02.2019
|
Posledná aktualizácia 02.2.2019 17:51

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BANSKÁ BYSTRICA (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia sa zišla v dňoch 29.1. – 1.2.2019 na sústredení v Banskej Bystrici a Lučenci. V rámci sústredenia odohrala dva prípravné duely s účastníkmi najvyššej domácej futsalovej súťaže. 

Slovenská futsalová reprezentácia sa stretla prvýkrát v tomto roku na zraze v rámci prípravy na kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta 2020. Počas štyroch dní absolvovali zverenci trénera Berkyho päť tréningových jednotiek a dva duely s účastníkmi najvyššej domácej futsalovej ligy. „Tento zraz je pre nás príležitosťou otestovať hráčov širšieho kádra, pôvodne sme mali odohrať dva prípravné duely s reprezentáciou Kuvajtu, nakoniec sa pripravujeme v domácich podmienkach a núka sa nám príležitosť dať šancu ukázať sa mladším hráčom,“ povedal na úvod pred jedným z tréningov v športovej hale v Badíne tréner Marián Berky.

„Chceme pracovať koncepčne a postupnými krokmi kráčať k jesennej kvalifikácii o postup na MS 2020 v Litve. Urobíme všetko pre úspech, zároveň otvorene poviem, že moja myseľ už teraz smeruje viac k nasledujúcej kvalifikácii o postup na ME. V tomto období by sme už mohli mať vyprofilovaný káder a verím, že máme reálne šance zúročiť nadobudnuté skúsenosti.“

Súpermi slovenskej futsalovej reprezentácie v 3. skupine hlavného kola kvalifikácie o postup MS 2020 bude Azerbajdžan, víťaz kvalifikačného predkola H-skupiny (Fínsko, Moldavsko, Wales, Severné Írsko) a druhý tím G-skupiny (Holandsko, Čierna Hora, Bulharsko, Estónsko). „Azerbajdžan považujem za jasného favorita, tradične nastupuje s niekoľkými Brazílčanmi a jeho sila bude veľká. Na ďalších súperov si musíme ešte počkať, myslím, že s ostatnými súpermi by sme mohli odohrať vyrovnanú partiu a mohli by sme sa popasovať o vytúžený postup na šampionát. Pre futsalové Slovensko by to bolo pokropenie živou vodou, očakávam, že by to pritiahlo záujem médií, futsal by sa dostal do pozornosti mladých hráčov, prilákal by ďalších na palubovky a mohol by to byť ďalší významný krok k profesionálnej futsalovej domácej súťaži,“ povedal na zraze tréner Marián Berky.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Asistent hlavného trénera Martin Rejžek je jedným z generácie futsalistov Mikitu, Gašparoviča a spol. Pred šiestimi rokmi, v domácom prostredí, takmer zdolali v Bratislave práve spomínaný Azerbajdžan. Ako on vníma porovnanie vtedajšej generácie s tou súčasnou? „Je ťažké porovnávať, futsal prešiel v posledných šiestich rokoch mnohými zmenami, posunul sa dopredu, my sa snažíme na Slovensku tieto trendy zachytiť a uplatniť pri práci s reprezentačným tímom. Úprimne, myslím si, že naša generácia bola silnejšia, ale to neznamená, že tá súčasná nemá svoju kvalitu a nemohla by dosiahnuť výraznejšie výsledky v porovnaní s našou generáciou“ povedal asistent trénera Martin Rejžek. Na tréningu sme videli ako driluje s hráčmi najmä štandardné situácie. „Futbal je často o štandardkách. Sme spolu raz za mesiac, niekedy za dva, potrebujeme ich neustále cvičiť, často vedia rozhodnúť vyrovnané zápasy.“

Slovenskí futsalisti odohrali počas zrazu dva prípravné zápasy, v stredu (30.1.) sa stretli s tímom Lion car MIBA Banská Bystrica (8:2), o deň neskôr odohrali prípravný duel proti Mimel Lučenec (2:6).

Najbližšie sa slovenská futsalová reprezentácia predstaví domácemu publiku v apríli a nezostane len pri góloch a zápasoch. Futsalisti počas zrazu vymenia na chvíľu dresy a kopačky za obleky a kravaty. Dňa 7. apríla sa zúčastnia na slávnostnom vyhodnotení najlepších futsalistov na galavečeri s názvom „Top Fustal 2018“. Viac o pripravovanej akcii hovorí koordinátor futsalu SFZ Marek Kováčik. „Vyhodnocovať budeme najlepšieho futsalistu roka, ceny si tiež prevezmú hráči v kategóriách talent roka, futsalistka roka, najlepší tréner, rozhodca, objav roka a vyhodnotíme tiež najlepšiu päťku, tzv. top five. Galavečer bude jedným z bodov programu nasledujúceho zrazu a jeho dejiskom bude Banská Bystrica“ prezradil detaily Marek Kováčik.

My dodávame, že súčasťou zrazu budú aj dve prípravné stretnutia, v dňoch 9. a 10. apríla sa slovenská futsalová reprezentácia stretne v Banskej Bystrici v dvojzápase s Egyptom.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

REPREZENTÁCIA SR - KÁDER

BRANKÁRI:
Milan HERKO (Pinerola Futsal 1994)
Marek KUŠNÍR (Wild Boys´02 Bratislava)  

HRÁČI:
Tomáš DRAHOVSKÝ (AC Sparta Praha)
Martin DOŠA (FK Era-Pack Chrudim)
Marko HUDAČEK (Vfl 05 Hohenstein-Ernstthal)
Martin SMĚŘIČKA (SK Slavia Praha)
Gabriel RICK (Pinerola Futsal 1994)
Daniel ČEŘOVSKÝ (Pinerola Futsal 1994)
Peter ŠTEFAŇÁK (Pinerola Futsal 1994)
Marián HUDEK (ŠK Makroteam Žilina)
Martin ŠTRBÁK (Wild Boys´02 Bratislava)  
Martin ZDRÁHAL (Wild Boys´02 Bratislava)
Martin PÉCHY (Wild Boys´02 Bratislava)
Pavol MATEJOV (Wild Boys´02 Bratislava)  
Jozef HALÁS (Pinerola Futsal 1994)

REALIZAČNÝ TÍM:
Hlavný tréner: Marián BERKY
Asistent trénera: Martin REJŽEK
Asistent trénera: Miroslav KERY
Vedúci tímu: Lukáš VIŠVÁDER  
Fyzioterapeut: Alexander  SEBESTYÉN
Masér: Lukáš VAŇO

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY

30. 1. 2019
Slovensko – Lion car MIBA Banská Bystrica 8:2
Góly: Hudaček 2, Rick, Čeřovský, Halás, Matejov, Drahovský, Zdráhal - Vajda, Maciel Da Silva
SLOVENSKO: Herko (21. Kušnír) - Štrbák, Čeřovský, Rick, Péchy, Hudek, Halás, Doša, Matejov, Zdráhal, Drahovský, Hudaček, Štefaňák. Tréner: Berky.
BANSKÁ BYSTRICA: Maliňák (21. Butáš) - Konder, Širka, Vajda, Borun, Dobrota, Lemes, Oliveira, Maciel Da Silva, Rafanides, Hendrius, Tužinský. Tréner: Majling.
 

31. 1. 2019
Slovensko – Mimel Lučenec 2:6
Góly:
Halás, Péchy  - Ricardo Sobral 3, Greško, Dentinho 2
SLOVENSKO: Herko (Kušnír) – Štrbák, Péchy, Hudek, Smeřička,  Zdráhal, Halás, Doša, Matejov, Drahovský, Hudaček, Štefaňák. Tréner: Berky.
LUČENEC: Klema (Mikuš) – Dentinho, Gustavo Henrique, Marlon Luciano, Petík, Matheus Ferreira, Lucas Matheus, Kočiš, Brunovský, Ricardo Sobral, Greško, Keszi, T. Meszároš, Kulich. Tréner: Kamenský.


Autor
Značky
Autor
Autor
keywords
Futsal SR A
Osoba1
Osoba1
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať

Rozhodkyňa ZUZANA VALENTOVÁ – Príde z ME 19 domov až na konci mesiaca?

16.7.2019 14:02

SFZ/ROZHODCOVIA – Ako to je po novom so striedaním, múre či kartách pre trénerov?

16.7.2019 16:25

SR A – Haraslín po zisku poľského Superpohára: Víťazstvo sme oslávili v šatni

15.7.2019 15:19

II. liga – Pred novou sezónou sa stretli zástupcovia klubov a popriali si veľa šťastia

14.7.2019 07:56

EL - Remíza DAC s Cracoviou, Ružomberok a Trnava so zhodnými prehrami 0:2

11.7.2019 22:37

Ján Zlocha, Satinský medzi futbalista, je od stredy knižnou Belasou legendou

11.7.2019 15:24

PREZIDENTSKÝ POHÁR – Z novej súťaže vzíde najlepší amatérsky tím

11.7.2019 09:09

SFZ – Trénerom reprezentačnej osemnástky je Stanislav Macek

11.7.2019 15:32

MÁRIA SÚKENÍKOVÁ - Ženský futbal napreduje, to musia uznať aj jeho neprajníci

09.7.2019 15:49

Stanovisko SFZ k problémom s občerstvením počas Superpohára

09.7.2019 12:48

ČESKO-SLOVENSKÝ SUPERPOHÁR - Turňa a Rusov sa zhodujú: Slavia ukázala kvalitu

11.7.2019 20:52

ČESKO-SLOVENSKÝ SUPERPOHÁR – Trofej zaslúžene pražskej Slavii

09.7.2019 12:48

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.