FUTSAL – Tréner Berky pred zajtrajším duelom s Moldavskom: Víťazstvo a tri body!

Posledná aktualizácia 01.2.2021 13:22

zdroj: futsalslovakia.sk

POPRAD (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia nastúpi zajtra (utorok 2.2.) o 17:00, v druhom zápase kvalifikácie o postup na ME 2022 v Poprade proti Moldavsku.

Duel v Azerbajdžane bol dlho herne aj výsledkovo vyrovnaný, v dramatickej koncovke však strelili domáci tri góly a zverenci trénera Berkyho sa po prehre 1:4 vracali z Baku domov bez bodového zisku. „Sme veľmi smutní. Chlapci bojovali, rozhodlo sporné vylúčenie Brunovského. Odolali sme v oslabení v hre troch na štyroch, ale v závere nám chýbali sily. Hráčom patrí uznanie, zápas odmakali, veľká škoda stratených bodov a nepremenených šancí,“ komentoval priebeh stretnutia tréner Berky. Podľa kapitána Tomáša Drahovského by remízový rezultát svedčal zápasu lepšie. „Pred zápasom som tvrdil, že vyhrá mužstvo, ktoré urobí menej chýb. My sme si vytvorili šancí viac než dosť, no nakoniec sme v závere kruto prehrali. So súperom sme odohrali vyrovnanú partiu, bol to remízový zápas, vyhralo šťastnejšie mužstvo.“

Výprava sa po piatkovom stretnutí vydala na let do Bratislavy a následne sa presúvala autobusom pod Tatry. Hráči sa uložili k spánku až v sobotu v skorých ranných hodinách, deň využili na regeneráciu a testovanie na koronavírus. Dobrou správou je skutočnosť, že všetky testy vykazovali negatívne hodnoty.

Od včerajšieho dňa sa tím trénera Berkyho už intenzívne pripravuje na utorkový duel s Moldavskom. „V Azerbajdžane sme nebodovali, dostali sme sa tak pod tlak, uvedomujeme si, že utorkový zápas môže rozhodnúť o všetkom. Pôjdeme jednoznačne za víťazstvom a tromi bodmi. To je náš cieľ. Disponujeme kvalitným kádrom, hráči sú nastavení na víťazstvo, nám trénerom vyvstáva neľahká úloha, rozhodnúť koho nezaradiť do zápasovej nominácie,“ povedal na margo zloženia mužstva pre futsalslovakia.sk kouč Berky.

Pre vylúčenie v Baku s určitosťou do zápasu nezasiahne vykartovaný Anton Brunovský. O ďalšie informácie sme požiadali manažéra tímu Mareka Kováčika. „Do prípravy na duel s Moldavskom sa pripojili aj Peter Serbin a Martin Zdráhal, aktuálne majú tréneri k dispozícii 20-členný káder, z ktorého budú môcť nominovať na zápasovú súpisku 14 hráčov. Netrpezlivo čakáme na verdikt UEFA, ktorý umožní alebo zamietne štart trojici Rick, Kozár a Zaťovič, v súvislosti s testom na koronavírus. Dnes popoludní by sme mali poznať stanovisko UEFA a po ňom rozhodne realizačný tím o zložení 14-člennej nominácie na zápas,“ vysvetlil aktuálnu situáciu Marek Kováčik.

V zápase 1. kola dokázal tím Moldavska zdolať v domácom prostredí Grécko 3:1 a spolu s Azerbajdžanom sa usadil so ziskom troch bodov na čele 3. kvalifikačnej skupiny. Zápas Slovensko – Moldavsko má výkop zajtra (utorok 2.2.) o 17:00, stretnutie môžu sledovať televízni diváci v priamom prenose na RTVS a na Futbalnet TV.

Slovenská futsalová reprezentácia pred zápasom Azerbajdžan - Slovensko 4:1 (Baku, 29.1.2021)
zdroj: futsalslovakia.sk
Značky
Autor
Peter Zeman
Reprezentácia
FUTSAL SR A
Osoba
Marián Berky
Osoba
Tomáš Drahovský
Osoba
Marek Kováčik
competitions
Kvalifikácia ME 2022
keywords
Moldavsko
keywords
Poprad
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.