FUTSAL - V kvalifikácii ME výhra Slovákov 6:0 nad Gréckom

Štvrtok, 4.3.2021 17:55 | Posledná aktualizácia 4.3.2021 18:33

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia zdolala v treťom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2022 v hale na bratislavských Pasienkoch reprezentáciu Grécka 6:0.

Úvodné minúty naznačili, aký bude herný prejav oboch tímov. Gréci sa koncentrovali na defenzívu, naše mužstvo stálo pred úlohou prekonať kombináciami obranný blok súpera a presadiť sa strelecky. To sa dlho nedarilo, lopty ostreľovali grécku svätyňu, pokusy Serbina a Kozára zneškodnil brankár Zervas a bol to Karavidas, ktorý z ojedinelého protiútoku nechal vyniknúť slovenského brankára Karpiaka. Zverenci trénera Berkyho naďalej vytvárali tlak na súpera a v 14. min. konečne grécke hradby padli po zasekávačke a umiestnenej strele Gabriela Ricka k žrdi – 1:0. O tri minúty prepukla radosť v slovenskom tábore druhýkrát, keď Martin Doša po azda dvadsaťmetrovom rozbehu delovkou prepálil strelou z priameho kopu všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil na 2:0.

Aj v druhej časti hry udávalo tempo hry naše mužstvo. Ako prvý skúšal šťastie brankár Karpiak pokusom cez celé ihrisko, no odkrytú bránu súpera netrafil. Definitívny zlom priniesla 22. min, kedy Drahovský vybojoval loptu a po úniku ju ako na podnose naservíroval nabiehajúcemu Patrikovi Zaťovičovi. Od tohto momentu sa hralo prakticky na jednu bránu. V 27. min sa presadil strelecky Rick druhýkrát, o tri minúty neskôr mu Drahovský nezištnou prihrávkou doprial hetrik, skóre zápasu na 6:0 uzavrel Martin Směřička.

V treťom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2022 si tak tím trénera Berkyho pripísal do tabuľky po výhre 6:0 tri body, v najbližšom stretnutí nastúpi už o tri dni (v nedeľu 7. marca) v Aténach, opäť proti Grécku.

Radosť Martina Došu po góle na 2:0.

SLOVENSKO – GRÉCKO  6:0 (2:0)

Góly: 14., 27., 30. Rick, 17. Doša, 22. Zaťovič, 34. Směřička
ŽK: Delaportas (Grécko)
Rozhodovali: S. Tamlulynas, M. Pomeckis (Litva) – Peter Budác (SR)

SLOVENSKO: Karpiak – Rick, Kozár, Zaťovič, Drahovský (Oberman, Rafaj, Serbin, Směřička, Zdráhal, Kyjovský, Doša, Ševčík, Turek). Tréner: Marián Berky.
GRÉCKO: Zervas – Kondylatos, Karavidas, Stavrakopoulos, Manos (Theofilou – Malovits, Gousis, Panou, Tsinas, Delaportas, Asimakopoulos, Tarnanidis, Ntatis). Tréner: John Zievas.

HLASY PO ZÁPASE:

Marián Berky (tréner SR):
"Po tom, ako sme dokázali streliť prvý gól naše mužstvo na palubovke jednoznačne dominovalo, z veľkého množstva šancí sme strelili šesť pekných gólov, v konečnom účtovaní môže zohrávať dôležitú úlohu aj skóre, s dnešným výkonom môžeme byť spokojní. Hráči odohrali výborný zápas a všetci ukázali, že do reprezentácie patria. Už dnes však musíme začať pripravovať mužstvo na nedeľňajšie stretnutie v Grécku, v Aténach očakávam oveľa ťažší zápas, v nedeľu musíme vyhrať!“

Gabriel Rick (autor hetriku):
„Bez spoluhráčov by som tie góly nedosiahol, patria celému mužstvu. Krátko po zápase si ma spoluhráči doberali, že to nebude zadarmo, nech to bude stáť čokoľvek, rád zaplatím do spoločnej kasy.“

Futsalová reprezentácia SR krátko pred začiatkom kvalifikačného stretnutia s Gréckom.