FUTSAL – Výhra 4:0 v Moldavsku a postup na ME 2022!

Utorok, 13.4.2021 17:35 | Posledná aktualizácia 13.4.2021 18:09

zdroj: slovakiafutsal.sk

CIORESCU (SFZ) – Slovenská futsalová reprezentácia uspela v poslednom vystúpení v rámci kvalifikácie o postup na ME 2022 na pôde Moldavska a víťazstvom 4:0 si vybojovala priamy postup na budúcoročný európsky šampionát.

Zverenci trénera Berkyho vstúpili do zápasu aktívne a od prvej minúty kontrolovali dianie na palubovke. Aktívnym presingom nedovolili domácim rozvíjať svoje akcie a tak sa v prvej desaťminútovke hralo prakticky po celý čas na polovici súpera. Úvodný tlak vyústil do jednogólového vedenia, keď v 6. min sa ocitol pred brankárom súpera voľný Dušan Rafaj a s prehľadom zasunul loptu do brány. Domáci v druhej desaťminútovke vyrovnali obraz hry a spoliehali sa najmä na Andriana Lascua, ktorý pálil z diaľky na Karpaiakovu bránu ako z kanóna, no všetky štyri delovky sa nášmu gólmanovi podarilo vyraziť a uchrániť polčasové čisté konto.

Prvé sekundy druhej polovice hry ukázali s akým zámerom vyšli Slováci na palubovku, keď už po desiatoch sekundách strieľali na bránu Rick a vzápätí Drahovský. Naše mužstvo dominovalo a v 25. min po nahrávke Došu a strele Ricka dorazil loptu do siete Směřičkana 2:0. Dvojica Doša – Rick sa zaslúžila o dve minúty neskôr aj o tretí gól a keď v predposlednej minúte zahral domáci Lascu v bránkovisku rukou, inkasoval červenú kartu a Gabriel Rick pečatil tvrdou strelou z penlaty na 4:0, rozpútali sa po záverečnej siréne na palubovke v Ciorescu oslavy slovenskej výpravy. Výhrou 4:0 sa kvalifikoval tím trénera Berkyho na ME 2022, pre Slovensko to bude historicky prvá účasť na vrcholnom podujatí.

MOLDAVSKO – SLOVENSKO  0:4 (0:1)

Góly: 6. Rafaj, 25. Směřička, 27., 39. Rick (2. z pen.)
ŽK: Chitoroagi, Nicolaiciuc, Tacot – Rick
ČK: 39. Lascu
R: Chiara Perona (Tal.), Giulio Colombin (Tal.) - Viktor Bugenko (Mold.)

MOLDAVSKO: Chitoroagi – Nicolaiciuc, Negara, Lascu, Tacot (Iovu - Timbalist, S. Munteanu, Costin, Podlesnov, Stan, Gurjui, Nita)
SLOVENSKO: Karpiak – Rick, Kozár, Doša, Drahovský (Herko – Rafaj, Serbin, Směřička, Zdráhal, Kyjovský, Zaťovič, Brunovský, Ševčík)

HLASY PO ZÁPASE:

MARIÁN BERKY (tréner SR): "Splnili sme hlavný cieľ , prvýkrát sa predstavíme na Eure. Všetci hráči si zaslúžia veľkú poklonu, nechajme chlapcov oslavovať, zaslúžia si to za celý kvalifikačný cyklus a za všetko čo pre úspech urobili.“

TOMÁŠ DRAHOVSKÝ: "Ťažko sa mi opisujú pocity, prepísali sme históriu, ideme na Euro. Od začiatku kvalifikácie sme si išli za našim cieľom. Výsledky na začiatku neboli najlepšie, ale ukázali sme, že sme jeden tím a postup sme si zaslúžili. Pri všetkej úcte k súperovi, ak by sme neporazili Moldavsko, nemali by sme čo robiť na Eure. Toto víťazstvo zdupľovalo náš postup, veľmi sa tešíme.“