Granatkinov memoriál: Osemnástka zdolala Bulharsko, zahrá si o 5. miesto

Streda, 18.1.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 21.1.2017 10:57

Slovensko 18" - Bulharsko 18 3:1

Slovenská reprezentácia do 18 rokov uspela v piatom vystúpení na Granatkinovom memoriáli, rovesníkov z Bulharska zdolala s prehľadom 3:1.

„Sokolíci“ počas zápasu dominovali a súpera nepúšťali do žiadnych veľkých šancí. Osemnástka dala zabudnúť na najväčší nedostatok, ktorým bola efektivita v zakončení a do siete Bulharov nasúkali hneď tri góly. Ten prvý prišiel už 11. min, kedy sa odrazená strela dostala k Martinovi Rymarenkovi, ten si v šestnástke ukážkovo zasekol obrancu súpera a s individuálnu akciu zakončil strelou k bližšej žrdi. Vzápätí mohol Rymarenko pridať aj druhý gól, no dobrú prihrávku pred bránu zužitkovať nedokázal. Potvrdilo sa povestné nedáš – dostaneš, po krídelnej akcii sa Bulharom podarilo vyrovnať. Zakončujúci Minčev trafil pod brvno a lopta skončila za čiarou. Zverenci trénera Milana Malatinského dlho nesmútili – po výbornom pressingu na súperovej polovici polovici sa lopty zmocnil Martin Vician, neváhal a z diaľky poslal nádhernou strelou Slovákov opäť do vedenia.

Zápas definitívne rozhodol Rastislav Kružliak na začiatku druhého polčasu premeneným pokutovým kopom. Ten bol správne nariadený po tom, čo Jakub Kudlička využil zaváhanie obrany súpera a tá ho zastavila len zatiahnutím za dres. Nielen, že sme zahrávali penaltu, zápas sme dokonca dohrávali o jedného hráča naviac. Osemnástka zvyšok duelu s prehľadom ustrážila a vďaka víťazstvu zabojuje v sobotu o konečné piate miesto, naším súperom bude Lotyšsko.

Slovensko 18 – Bulharsko 18 3:1 (2:1)

G: 11. Rymarenko, 19. Vician, 53. Kružliak – 18. Minčev
ŽK: 35. Rymarenko – 57. Zlatkov
ČK: 52 Tunganov
R: Silantiev, 300 divákov

SR18: Takáč (46. Valach) – Červeňák (46. Špiriak),Mrva (46. Vaško), Vojtovič (46. Ducár) – Beďatš (46. Kudlička), Filinský, Grešák, Rymarenko, Sluka (46. Kružliak), Vician (74. Špyrka) – Madleňák.

Milan Malatinský (tréner SR18): "V tomto zápase sme chceli súpera vysoko napádať. Úvod stretnutia nám vyšiel, už v 10. minúte sa po individuálnej akcii presadil Rymarenko. Súper síce vyrovnal, ale následne po našom pressingu sa strelou do šibenice presadil Vician. Síce sme vyhrali 2:1 polčas, ale s naším výkonom som nebol spokojný najmä s defenzívou. Nechávali sme súperovi veľa priestoru a tým pádom nás herne prehrával. Po prestriedaní v druhom polčase bola naša hra dynamickejšia, boli sme dôraznejší a po ďalšej pressingovej akcii bol faulovaný Kudlička. Z pokutového kopu zvýšil naše vedenie Kružliak, celkovo s druhým polčasom možno vysloviť spokojnosť, ovládli sme dianie na ihrisku, zároveň treba priznať, že súper hral väčšinu polčasu po červenej karte v oslabení. Čaká nás posledný zápas v skupine, chceme v ňom uspieť."