GRASSROOTS - FESTIVAL FUTBALU PRE NEPOČUJÚCE DETI V BRATISLAVE

streda, 22.05.2019
|
Posledná aktualizácia 22.5.2019 10:22

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenský futbalový zväz zorganizoval 7. mája v spolupráci s Deaflympijským výborom Slovenska pohybové aktivity pre nepočujúce deti. Na ihrisku NMŠK 1922 Bratislava sa bavilo futbalom viac 40 nepočujúcich detí z dvoch bratislavských škôl.

Po podujatiach v Košiciach a vo Zvolene, ktoré boli venované deťom z Centier pre deti a rodiny, nadviazal Slovenský futbalový zväz v spolupráci s Deaflympijským výborom Slovenska na pohybové aktivity, tentoraz pre nepočujúce deti z Bratislavy. Na ihrisku NMŠK 1922 v Bratislave sa opäť, tak ako pred rokom, zoznamovali nepočujúce deti pod vedením trénerov so základmi futbalovej abecedy. Na ihrisku robili viditeľné pokroky, zdokonalili sa vo vedení lopty, v streľbe na bránu a záver patril futbalovým zápasom dvojčlenných a trojčlenných tímov. Už tradične na takomto podujatí nemohol chýbať ani populárny maskot Gólik.

"Podujatie hodnotím pozitívne, je dobre, že deti sa môžu stretnúť a zahrať si futbal. Niektorí hrajú lepšie, niektorí slabšie, ale to nie je to najdôležitejšie. Určite sa naučia niečo z futbalu, stretnú a majú pohybovú aktivitu. Toto podujatie mali možnosť deti okúsiť už minulý rok, tešili sa naň a aj v budúcnosti by sme radi spolupracovali s Deaflympijským výborom Slovenska a Slovenským futbalovým zväzom,“ komentoval priebeh podujatia zástupca Deaflympijského výboru Slovenska a koordinátor futbalu a futsalu Peter Birka.

Na festivale sa predstavilo 40 detí vo veku od 9 do 15 rokov. Na ihrisku súperili a zdokonaľovali svoje futbalové zručnosti chlapci a dievčatá z dvoch bratislavských základných škôl (ZŠ na Hrdličkovej ulici a na Drotárskej ulici). Počas pohybových aktivít sa deťom venovali tréneri z radov zástupcov SFZ a Deaflympijského výboru Slovenska. Na podujatí sa osobne zúčastnil aj jeho prezident Miloš Štefek. Najväčšiu odozvu podujatie našlo u samotných detí. "Mám rada futbal, rada sa zabávam. Naučila som sa niečo nové a našla som tu nové kamarátky,“ pochvaľovala si účastníčka festivalu Soňa a v rovnakom duchu vyjadril svoje pocity aj Peter: "Cítil som sa tu veľmi dobre, teším sa, naučil som sa, že vo futbale máme obrancov, stredopoliarov, ľavých a pravých krídelníkov. Užil som si atmosféru.“

Spokojnosť s vydareným podujatím netajil ani hlavný koordinátor Grassroots SFZ Vladimír Lupták. "Slovenský futbalový zväz podporuje v rámci svojho Grassroots programu rôzne formy futbalu, jednou z nich je aj futbal nepočujúcej mládeže. Spolupracujeme s Deaflympijským výborom Slovenska a snažíme sa vytvoriť podmienky pre rozvoj futbalových aktivít nepočujúcich športovcov. Na tomto festivale sme mali možnosť privítať štyridsať deti z dvoch bratislavských škôl, z tohto pohľadu som spokojný a verím, že na rozvíjajúce sa aktivity budeme môcť nadviazať aj v budúcnosti.“


Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
keywords
FESTIVAL FUTBALU PRE NEPOČUJÚCE DETI
keywords
Grassroots
Osoba
Peter Birka
Osoba
VladimírLupták
Mohlo by vás zaujímať

Futsalová reprezentácia nepočujúcich SR sa zišla v Lučenci v rámci prípravy na kvalifikáciu ME 2018

14.7.2017 13:28

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.