GRASSROOTS - Festivaly futbalu detí Centier pre deti a rodiny

piatok, 26.04.2019
|
Posledná aktualizácia 29.4.2019 11:42
zdroj: SFZ

KOŠICE, ZVOLEN (SFZ) – V dňoch 16. a 24. apríla sa v Košiciach a vo Zvolene uskutočnili Festivaly futbalu detí Centier pre deti a rodiny. Podujatia boli súčasťou projektu Pohár Karola Poláka.

Šaľa a Liptovský Mikuláš zažili pred rokom premiéru, po úspešnom uvedení na scénu nadviazali v tomto roku na myšlienku stretnutia detí z Centier pre deti a rodiny (v minulom roku z Detských domovov) podujatia v Košiciach a vo Zvolene.  

Aj tentoraz mladí futbalisti spoznávali na futbalových ihriskách pod dohľadom trénerov základy futbalovej abecedy, bavili sa futbalom a absolvovali niekoľko cvičení a návodov – ako na to. Kým pre niektorých to bol jeden z prvých nesmelých kontaktov s loptou, viacerí ukázali, že to na zelenom pažiti vedia a nestratili by sa ani v mládežníckych kluboch. To, čo naozaj ohromilo, bola neuveriteľná pohybová zdatnosť. Na ihrisku v Košiciach sa ešte ani nezačalo s loptami a deti predvádzali na trávniku saltá a premety. Gymnastika v najlepšom vydaní. Na bežných hodinách telocviku, pri všetkej úcte ku kvalitám pedagógov a ich zverencov na základných školách, niečo nevídané.

Vráťme sa však k futbalu. Aj tu sa bolo na čo pozerať. Viac o podujatiach hovorí hlavný koordinátor Grassroots SFZ Vladimír Lupták: "Cieľom festivalov futbalu pre detí z Centier pre deti a rodiny bolo, tak ako  v minulom roku, zapojiť do projektu tých, ktorí nebudú účastníkmi finálového turnaja s názvom „Pohár Karola Poláka“ v Štrbe. Vydali sme sa za nimi na cesty, priviezli sme profesionálnych trénerov a snáď, ako ste mohli vidieť, aj trochu zábavy a radosti s futbalu.“

V Košiciach sa zišlo viac ako 40 detí z CDR (Centrum pre deti a rodiny) z Veľkých Kapušian, Spišských Vlachov, Nižnej Kamenice, Michaloviec, Košickej Novej Vsi a z Košíc (Uralská ul.). Rovnako úspešné bolo i stretnutie detí o týždeň neskôr vo Zvolene.  

Na podujatiach bol osobne prítomný aj organizátor a spoluzakladateľ turnaja Ľubomír Dranga. "Viete čo je zaujímavé? Že tak ako postupuje čas dopredu, už teraz sa stretávam stále s väčším počtom ľudí a detí, ktorí nevedia, kto bol Karol Polák. Bol to práve on, kto bol otcom myšlienky ponúknuť futbal deťom vo veku 8-15 rokov, v tom čase z Detských domov, dnes z Centier pre deti a rodiny. Presah tejto aktivity je evidentný. Partneri projektu sa hrdo hlásia k myšlienke vytvárať túto spoločenskú hodnotu a deklarujú ju v podobe reálnych aktivít. Aj vďaka ich podpore, spolu so Slovenským futbalovým zväzom, budeme môcť v tomto roku usporiadať ďalší ročník turnaja, na počesť jeho zakladateľa a významnej, nielen športovej osobnosti, Karola Poláka,“ komentoval okolnosti vzniku turnaja Ľubomír Dranga.

Dodajme, že turnaj s názvom „Pohár Karola Poláka“ je považovaný za Majstrovstvá Slovenska detí Centier pre deti a rodiny a titul z minulého roka budú obhajovať chlapci a dievčatá z Trnavského kraja.

zdroj: SFZ

Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
keywords
grassroots
keywords
detí Centier pre deti a rodiny
Mohlo by vás zaujímať

Pohár Karola Poláka – Majstrovský titul opäť vybojovali chlapci z Trnavského kraja

20.6.2019 16:44

GRASSROOTS - Trnavský kraj víťazom Pohára Karola Poláka 2018

26.6.2018 08:47

GRASSROOTS - Pohár Karola Poláka 2018

15.6.2018 01:55

Festivaly futbalu detí z detských domovov v Šali a Liptovskom Mikuláši

17.5.2018 13:35

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner