GRASSROOTS - Projekt „FUTBAL V MESTE“ štartuje počas víkendu v Trnave, zapoj sa aj ty!

streda, 12.09.2018
|
Posledná aktualizácia 12.9.2018 17:43

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – 12 ligových miest, 12 turnajov a stovky nadšených amatérskych futbalistov. Pouličný futbal zavíta v najbližších dňoch do slovenských miest, družstvá budú bojovať o prvenstvo i o zájazd na zápas ambasádora projektu Stanislava Lobotku. „FUTBAL V MESTE“ štartuje už najbližší víkend v Trnave.


BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – 12 ligových miest, 12 turnajov a stovky nadšených amatérskych futbalistov. Pouličný futbal zavíta v najbližších dňoch do slovenských miest, družstvá budú bojovať o prvenstvo i o zájazd na zápas ambasádora projektu Stanislava Lobotku. „FUTBAL V MESTE“ štartuje už najbližší víkend v Trnave.

Pouličný futbal alebo tiež futbal pre každého. Tak by sa dala chrakterizovať séria turnajov po slovenských ligových mestách a iniciatíva Únie ligových klubov v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom. Futbal, zábava a pri troche šťastia aj atraktívne ceny. To všetko je pripravené pre vás, fanúšikov a zanietených nadšencov futbalu. Teraz je len na vás aby ste si zostavili svoje družstvo a zapojili sa do série turnajov s názvom „FUTBAL V MESTE“.

„Našou ambíciou je zapojiť do futbalu čo najširšie spektrum amatérskych futbalistov všetkých vekových kategórií od najmenších až po dospelých. Pre súťažiacich budú na každom turnaji pripravené dve street-futbalové ihriská, turnaj dospelých hrajú trojčlenné tímy, hrací systém bude určený podľa počtu účastníkov, maximálny počet tímov je 32,“ hovorí riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák a smerom k atraktívnym cenám dodáva: „Ambasádorom projektu je slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka a jednou z cien pre víťaza je zájazd na ligový zápas v jeho pôsobisku, aktuálne by to bolo do Španielska na zápas Celty Vigo. Víťazi dvanástich turnajov v dvanástich mestách a štyri tímy našich partnerov skompletizujú zoznam finalistov, ktorí sa stretnú na finálovom turnaji 9. júna 2019 v Poprade. Tam spoznáme cekového víťaza premiérovej edície série turnajov „FUTBAL V MESTE“," vysvetľuje Michal Mertinyák. 

Prihlásiť sa do turnaja môže každý. Stačí vyplniť prihlášku, zaplatiť štartovné vo výške 10 eur a počas víkendu súťažiť a tešiť sa z futbalu. Okrem turnaja je na programe aj niekoľko sprievodných akcií a súťaží o najtvrdšiu strelu a iné futbalové zručnosti. Program začína tradične o 9:00 turnajom pre najmenších. Viac na túto tému hovorí Vladimír Lupták, koordinátor grassroots SFZ. „Detské turnaje sú súčasťou projektu „Dajme spolu gól“ a zapojiť sa môžu všetky deti do 10 rokov. Na každom turnaji sa predstaví 12 tímov, hrajú štyria proti štyrom. Spolupracujeme s klubmi s licenciou futbalovej mládeže a ÚTM a tieto kluby zabezpečujú v každom meste účastnícke družstvá, no prihlásiť sa môžu aj ďalšie deti. Stačí kontaktovať športového riaditeľa mládeže klubu v danom mieste a dvere na účasť na turnaj sú pre každého otvorené. Prihlásiť sa môžu chlapci aj dievčatá, turnaj hrajú zmiešané družstvá.“

Ambasádorom projektu je Stanislav Lobotka. „Veľa dobrých futbalistov začalo s futbalom na ulici. Ja sám som vyrastal na dedine a veľa ihrísk sme k dispozícii nemali. Muselo stačiť aj to betónové, na ktorom som robil prvé futbalové kroky,“ hovorí stredopoliar Celty Vigo. Turnaj hrajú trojčlenné tímy. Koho by si vybral on do svojho tímu? „Myslím, že by to mohol byť Messi a Modrič,“ po chvíli svoju nomináciu mierne upravil: „nesmiem zabudnúť ani na obranu, takže miesto by som našiel pre Varaneho.“ My len dodávame, že jednou z cien pre celkového víťaza turnaja, ktorého spoznáme 9. júna 2019 v Poprade, je aj zápas proti tímu Stana Lobotku. Uvidíme, v akom zložení sa nakoniec tím ambasádora turnaja predstaví.

„FUTBAL V MESTE“ štartuje už počas najbližšieho víkendu. Všetci ste vítaní, propozície a ďalšie informácie sú vám k dispozícii na weboch https://futbalvmeste.sk/http://www.fortunaliga.sk/ a www.dajmespolugol.sk.

PREZENTÁCIA PROJEKTU FUTBAL V MESTE 2018/19 

Propozície projektu FUTBAL v MESTE 2018/19 a detského turnaja U10

Registrácia na turnaje dospelých:

Priamy link na detský turnaj

Rozpis turnaja U10

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Futbalové turnaje na mestských plochách však nie sú všetko, čo ponúkne Futbal v meste. Okrem samotných turnajov sa mestské námestia zaplnia aj futbalovými atrakciami:

- FUTBALOVÁ ŠKOLA
- FUTBALOVÉ ZRUČNOSTI
- SÚŤAŽ V PRESNOSTI STRELBY
- 20-TISÍCOVÝ STRELEC v malom
- FOTOKÚTIK – ukáž, ako fandíš
- VIDEOKÚTIK – ukáž nám svoj trik
- AUTOGRAMIÁDY FUTBALISTOV
- AUTOGRAMIÁDY CELEBRÍT
- DETSKÁ FUTBALOVÁ ŠKOLA
- PLAYSTATION ZÓNA
- FANSHOP MIESTNEHO KLUBU
- ďalší sprievodný program (napr. vystúpenie futbalových freestylistov či hudobné vystúpenia)


Peter Zeman
Značky
keywords
GRASSROOTS
keywords
FutbalVMeste
Osoba1
Osoba1
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať

GRASSROOTS – Futbalistky Myjavy zažiarili na Neymar Jr’s Five v Brazílii. Neveďalová: Bol to obrovský zážitok

18.7.2019 10:57

GRASSROOTS – Futbalový kemp pre dievčatá spestrila v Radave návšteva tria reprezentantiek

09.7.2019 12:47

GRASSROOTS – Víťazmi Prengo Cupu 2019 muži Atletica Trnava F.C. a ženy GFC Topoľčany


18.7.2019 09:27

GRASSROOTS – VÍŤAZMI RED BULL NEYMAR JR’S FIVE 2019 TÍMY THISISMYSEN A ŽENY SPARTAKA MYJAVA

18.7.2019 09:26

GRASSROOTS – V TRNAVE ODŠTARTOVAL 7. ROČNÍK PRENGO CUP 2019

22.6.2019 12:34

GRASSROOTS – 3. ročník Festivalu dievčat WU12 - „Energia do ženského futbalu s EPH 2019“

10.5.2019 11:19

GRASSROOTS – NAJLEPŠIA STRELKYŇA ALICA TURANOVÁ: MOJÍM CIEĽOM JE BUNDESLIGA A REPREZENTAČNÝ DRES

16.3.2019 09:52

GRASSROOTS – VÍŤAZ ANKETY U16/U17 DÁVID STRELEC: VŽDY SI STAVIAM TIE NAVYŠŠIE CIELE

06.3.2019 09:41

GRASSROOTS – Víťaz ankety U19 Róbert Boženík: Zažil som neuveriteľný rok, cena patrí všetkým spoluhráčom

28.2.2019 15:49

GRASSROOTS – Kanonier Matej Mišo: Učím sa od Kanea, snívam o reprezentačnom drese

26.2.2019 12:05

GRASSROOTS – PROJEKT „DAJME SPOLU GÓL“ OTVÁRA DVERE ĎALŠÍM MATERSKÝM ŠKOLÁM

12.2.2019 12:23

V PÚCHOVE ODŠTARTOVAL FINÁLOVÝ TURNAJ 17. ROČNÍKA HALOVEJ SEZÓNY MLÁDEŽE SFZ 2018/19

26.1.2019 09:28

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.