GRASSROOTS - Trofej pre víťaza 16. ročníka Pohára Karola Poláka získali Trnavčania

Posledná aktualizácia 03.10.2020 15:39

ŠTRBA (SFZ) – Víťazom majstrovstiev Slovenska Centier pre deti a rodiny, pod názvom Pohár Karola Poláka, sa stal výber Trnavského kraja. Finálový turnaj sa uskutočnil v stredu 30. septembra v Štrbe.

Pôvodne mali štartovať na finálovom turnaji štyri družstvá, z preventívnych dôvodov však družstvo reprezentujúce Žilinský kraj pod Tatry nepricestovalo. Hralo sa dvojkolovo systémom každý s každým, účastníci turnaja tak v Štrbe odohrali zhodne po štyri súťažné zápasy.

Na turnaji štartujú každoročne najlepší hráči a hráčky vo veku od 14 do 18 rokov z Centier pre deti a rodiny a tak zápasy nepostrádajú vyrovnanosť, dramatický náboj a kvalitu. Prvenstvo na turnaji získal výber Trnavského kraja. Trnavčania zdolali v zápasoch 1. kola obidvoch súperov, v tom druhom však zdramatizoval priebeh turnaja výber Nitrianskeho kraja, keď vo vzájomnom dueli s Trnavou zvíťazil 3:2. O celkovom víťazovi tak rozhodlo až posledné stretnutie, v ktorom neskorší víťaz zdolal Prešovčanov 3:0.

Projekt založil legendárny športový a futbalový komentátor Karol Polák, po ktorom je turnaj pomenovaný. Tradičné futbalové zápolenie detí z Centier pre deti a rodiny má svoje čaro aj v tom, že z vychovávateľov sa stávajú počas turnaja pre chlapcov a dievčatá futbaloví tréneri. Organizátori pripravili účastníkom turnaja tiež zaujímavý sprievodný program s podporou spoločnosti Adidas. „Na programe boli súťaže o najtvrdšiu strelu, dribling a najpresnejšiu strelu. Najlepších jednotlivcov čakali vecné ceny. Turnaj nesie krásne posolstvo, na ihrisku sa stretávajú mladšie aj staršie deti, chlapci a dievčatá a to spolu so zástupcami etnických menšín. Účastníci štartujú na turnaji z čistej lásky k športu a pohybu, o čom svedčia reakcie hráčov ale aj ich vychovávateľov,“ povedal pre denník Šport, zástupca organizátora turnaja a predseda občianskeho združenia Múdry pes, Ľubomír Dranga.

Generálny partnerom turnaja bola aj tento rok spoločnosť Nestlé, hlavným partnerom Nadácia EPH. Odborným garantom je každoročne Slovenský futbalový zväz a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Obec Štrba aj tento rok pripravila účastníkom výborné športové prostredie, mediálnymi partnermi turnaja boli denník Šport, RTVS a TASR.

VÝSLEDKY FINÁLOVÉHO TURNAJA:

KONEČNÉ PORADIE:

1.  Výber Trnavského kraja
2.  Výber Nitrianskeho kraja
3.  Výber  Prešovského kraja 4.  Výber  Žilinského kraja

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:

Najlepší brankár: Alexander Bombara (výber Prešovského kraja)
Najlepší hráč: Ivan Toráč (výber Trnavského kraja)
Najlepší strelec: Jozef Šándor (výber Trnavského kraja – 6 gólov)

Značky
Autor
Peter Zeman
Projekt
Grassroots
Projekt
Pohár Karola Poláka
Projekt
M SR centier pre deti a rodiny
Osoba
Ľubomír Dranga
Mohlo by vás zaujímať

Pohár Karola Poláka – Majstrovský titul opäť vybojovali chlapci z Trnavského kraja

20.6.2019 16:44

GRASSROOTS - Festivaly futbalu detí Centier pre deti a rodiny

29.4.2019 11:42

GRASSROOTS - Trnavský kraj víťazom Pohára Karola Poláka 2018

26.6.2018 08:47

GRASSROOTS - Pohár Karola Poláka 2018

15.6.2018 01:55

Festivaly futbalu detí z detských domovov v Šali a Liptovskom Mikuláši

17.5.2018 13:35

Pohár Karola Poláka 2017 si odviezol výber Trnavského kraja

13.8.2020 15:13

Poznáme finalistov, ktorí v turnaji Appelia cup - Pohár Karola Poláka 2017 zabojujú o víťazstvo

13.8.2020 15:14

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.