www.futbalsfz.sk

GRASSROOTS – Turnaj detí v rámci UEFA Grassroots week v Trenčíne

pondelok, 01.10.2018
|
Posledná aktualizácia 08.10.2018 11:20

TRENČÍN (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenský futbalový zväz zorganizoval v nedeľu (30.9.) v Trenčíne v rámci UEFA Grassroots week turnaj detí do 10 rokov, ktorý je súčasťou projektu SFZ a ÚLK – Futbal v meste.


TRENČÍN (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenský futbalový zväz zorganizoval v nedeľu (30.9.) v Trenčíne v rámci UEFA Grassroots week turnaj detí do 10 rokov, ktorý je súčasťou projektu SFZ a ÚLK – Futbal v meste. 

 Mladí futbalisti, nadšenie, emócie zo strelených gólov, či smútok po presných zásahoch súpera – to všetko priniesol, tentoraz za prítomnosti hráčov AS Trenčín, tretí diel detských turnajov v rámci projektu SFZ a ÚLK s názvom „Futbal v meste“. 

O podujatí v Trenčíne hovorí koordinátor grassroots SFZ Vladimír Lupták. „Dejiskom zápolenia detských tímov bolo ihrisko na sídlisku Trenčín-juh, do turnaja sa zapojilo 60 detí vo veku od osem do 10 rokov z Trenčína z okolitých obcí. Cieľom projektu je priniesť futbal na netradičné miesta pre verejnosť so záujmom o futbal a zapojenie čo najväčšieho počtu ľudí do hrania futbalu. To sa nám podarilo a tak vládne s víkendovým turnajom v Trenčíne spokojnosť.“

Na detské turnaje sa môžu po Trnave, Senici a Trenčíne tešiť aj v ďalších „fortunaligových“ mestách. Najbližšie už o týždeň, v nedeľu 7. októbra v Ružomberku.

„Prihlásiť sa do turnaja môže každý. Stačí vyplniť prihlášku, zaplatiť štartovné vo výške 10 eur a počas víkendu súťažiť a tešiť sa z futbalu. Okrem turnaja je na programe aj niekoľko sprievodných akcií a súťaží o najtvrdšiu strelu a iné futbalové zručnosti. Program začína zvyčajne o 9:00 turnajom pre najmenších,“ hovorí Vladimír Lupták a dodáva: „Detské turnaje sú súčasťou projektu „Dajme spolu gól“ a zapojiť sa môžu všetky deti do 10 rokov. Na každom turnaji súťaží maximálne 12 tímov, hrajú štyria proti štyrom. Spolupracujeme s klubmi s licenciou futbalovej akadémie a ÚTM a tieto kluby zabezpečujú v každom meste účastnícke družstvá, no prihlásiť sa môžu aj ďalšie deti. Stačí kontaktovať športového riaditeľa mládeže klubu v danom mieste a dvere na účasť na turnaj sú pre každého otvorené. Prihlásiť sa môžu chlapci aj dievčatá, turnaj hrajú zmiešané družstvá.“

Víťazom turnaja v Trenčíne sa stal tím s názvom „Titáni“ a vybojoval si tak miestenku do budúcoročného finálového turnaja, ktorého hostiteľom bude 9. júna 2019 NTC v Poprade.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=0Hp9nZhfXcY


Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
Osoba
VladimírLupták
keywords
FutbalVMeste
keywords
UEFA Grassroots week
keywords
ASTrenčín
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner