GRASSROOTS - Turnaj McDonalds Cup oslávil 20. výročie od svojho vzniku

štvrtok, 05.07.2018
|
Posledná aktualizácia 05.7.2018 08:58

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Populárny turnaj žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠv minifutbale napísal v tomto roku 20. kapitolu.BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Populárny turnaj žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠv minifutbale napísal v tomto roku 20. kapitolu.

McDonald's Cup je turnaj v minifutbale žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠ, vyhlasovateľom turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR), spoluvyhlasovateľom a organizátorom turnaja je Slovenský futbalový zväz. Generálnym partnerom turnaja je McDonald's Slovakia spol. s r.o. (McDonald's Slovakia), patrónom turnaja je slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík.

Na trávniku Národného tréningového centra v Poprade usporiadali organizátori 13.-14. júna 2018 jubilejný 20. ročník. 

ZUZANA SVOBODOVÁ - riaditeľka komunikácie McDonald‘s Cupu:
"Aktuálne sa nám do McDonalds Cupu zapája priblížne tisíc základných škôl z celého Slovenska, no tých škôl je tu ešte oveľa viac. A tak vnímame ešte rezervy a potenciál zapojiť ešte väčšie množstvo detí, ešte viac deťom ukázať čo je to pohyb, čo je to tímová práca, naučiť ich zodpovednosti. Je to turnaj plný emócií. Či už ide o výhry alebo prehry na ihriskách, je úžasné sledovať ako sa tešia z úspechov. A mám ešte jednu „mamičkovskú“ poznámku a to je pohľad na tie najmenšie deti, ktoré nastupujú na ihrisko v tých veľkých plandajúcich dresoch a s trenírkami až niekam po členky – je to veľmi milé. Cieľom do ďalších dvadsať rokov je zvýšiť počet prihlásených škôl a tým pádom aj zvýšiť počet hrajúcich detí a rozvíjať turnaj ešte aspoň ďalších 40 rokov, aby sme tu po sebe pre ďalšie generácie niečo hodnotné zanechali."

VLADIMÍR LUPTÁK - Koordinátor Grasrroots SFZ:
"Do 20. ročníka bolo zapojených 948 družstiev a aj v tomto roku sme zaznamenali rekord v počte zúčastnených tímov. Na finálový turnaj sa kvalifikovali víťazi krajských kôl, každoročne sa snažíme projekt posunúť o level vyššie. Pri príležitosti jubilejného 20. ročníka turnaja, sme s partnerom projektu vybrali pre víťaza špeciálnu cenu, zájazd na zápas v kolíske futbalu – v Anglicku."

PETER GACÍK - Štátny radca MŠVVaŠ SR:
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu je rado, že môže podporiť školský šport a všeobecne športové aktivity. Tešíme sa z partnerov, ktorí dokážu zastrešiť takéto turnaje."

SAMUEL SLOVÁK - Ambasádor turnaja a bývalý slovenský futbalový reprezentant:
"Som rád, že tu môžem byť prítomný ako ambasádor a jubileum je dôkazom toho, že McDonalds Cup je jeden výborný projekt. Vidím tu veľa dobrých hráčov a talentovaných dievčat, sú tu zapálení tréneri a spokojní rodičia. O to nám všetkým ide a ja verím, že takto sa tu budeme stretávať ešte veľmi dlhú dobu."

RÓBERT HAZUCHA - tréner Ružomberka:
"V minulom roku sme sa usilovali dostať do finále, no neboli sme úspešní, tentoraz sa nám priniek na finálový turnaj podaril. Prínos McDonald Cupu vjdím najmä v tom, že v tíme figuruje minimálne jedno dievča, ktoré musí zapojené po celý čas do hry."

MIROSLAV KARAS - tréner Trenčína:
"
Pre prvostupňové deti je to najlepšia príležitosť na to, aby sa prezentovali. Turnaj už má svoju tradíciu a formát, ktorý zahŕňa aj dievčatá, je mimoriadne zaujímavý."

Na záver dodajme, že víťazom jubilejného 20. ročníka stali žiaci zo ZŠ L. Novomeského 11 v Trenčíne, športovými partnermi turnaja boli PUMA, SPORTISIMO a Demi šport, mediálne projekt podporili čas.sk, MY regionálne noviny a Korzár.

 Peter Zeman
Značky
tags
McDonalds
Mohlo by vás zaujímať

GRASSROOTS – Trenčania, víťazný tím McDonalds Cupu 2019, navštívili El Clásico

03.9.2020 15:38

GRASSROOTS - Víťazmi 20. ročníka McDonald’s Cupu sa stali žiaci z Trenčína

27.6.2018 15:14

Turnaje - výsledkový servis M-SR súťaže McDonald's Cup 2017/2018

25.8.2020 10:44

GRASSROOTS: Víťazi McDonald´s Cupu navštívili šláger Serie A Neapol - Juventus

11.12.2017 12:56

Víťazmi McDonald's Cupu 2016/17 a novými majstrami Slovenska sa stali žiaci zo ZŠ a MŠ Školská, Žilina

14.6.2017 14:46

Poznáme víťazov krajských kôl 19. ročníka školského turnaja McDonald´s Cup

29.5.2017 10:15

ZŠ Mlynská, Senec víťazom krajského kola Mc Donald´s Cupu

29.5.2017 10:15

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.