www.futbalsfz.sk

GRASSROOTS – V Trnave odštartoval 6. ročník PRENGO CUP 2018

sobota, 30.06.2018
|
Posledná aktualizácia 30.6.2018 14:33

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Na ihriskách Slávie Trnava odštartoval 6. ročník najväčšieho amatérskeho futbalového turnaja mužov, žien a detí na Slovensku - PRENGO CUP 2018.


TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) -  Na ihriskách Slávie Trnava odštartoval 6. ročník najväčšieho amatérskeho futbalového turnaja mužov, žien a detí na Slovensku - PRENGO CUP 2018.

Futbaloví nadšenci z Trnavy, v spolupráci so Slovenský futbalovým zväzom, organizujú už 6. ročník populárneho turnaja amatérskych futbalistov a futbalistiek s názvom PRENGO CUP 2018.

Mužské tímy budú rozdelené do základných štvorčlenných skupín, ktoré sa odohrajú v priebehu sobotňajšieho dopoludnia. Podľa celkového počtu prihlásených mužstiev do turnaja bude vytvorený postupový kľúč do popoludňajšieho vyraďovacieho play-off pavúka. V mužskej kategórii sa predstaví 64 mužstiev z celého Slovenska, organizátori evidujú prihlášky z Popradu, Kežmarka, Martina, Rožňavy, Púchova, Trenčína, Lučenca, či Bardejova, z Českej republiky z Třinca a Havířova. 

Ženský turnaj je na programe v sobotou, najskôr odohrajú tímy zápasy systémom každý s každým v troch štvorčlenných skupinách, do vyraďovacieho play-off pavúka postúpia najlepšie dva tímy a dve najlepšie mužstvá z tretích miest. Na turnaji sa predstaví tucet tímov, medzi nimi tiež výbery z Ružomberka, Bratislavy, Trenčína, či Myjavy. 

Organizátori pripravili v tom roku novinku a to je súťaž pre tímy, v ktorých hráči majú nad 35 rokov, resp. len dvaja hráči môžu mať menej ako 35 rokov. Po ročnej odmlke sa predstavia na turnaji aj deti základných a stredných škôl, ktoré svoje základné skupiny odohrali počas školského roka a na záverečnom turnaji sa stretnú vo finálovom vyvrcholení.

Pre rodiny s deťmi je v areáli pripravený detský kútik, pred finálovým zápasom žien odohrajú V v sobotu 30. júla o 15:00 exhibičný zápas Internacionáli SR. 

Ambasádorom 6. ročníka Prengo Cupu 2018 je Dušan Radolský, tréner Slovákov na OH 2000 v Sysney zároveň otvoril turnaj slávnostným výkopom. Partnermi podujatia sú Slovenský futbalový zväz, FC Spartak Trnava a Trnavský samosprávny kraj.


Peter Zeman
Značky
tags
PrengoCup
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.