MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Víťazmi Prengo Cupu 2019 muži Atletica Trnava F.C. a ženy GFC Topoľčany

Sobota, 29.6.2019 07:30 | Posledná aktualizácia 13.8.2020 07:44

TRNAVA (SFZ) – 7. ročník Prengo Cupu, ktorého dejiskom bol tradične areál Slavie v Trnave, sa stali tímy Atletico Trnava F.C. v kategórii mužov, v ženskej kategórii triumfovalo družstvo GFC Topoľčany
.

Najväčší turnaj amatérskych futbalistov a futbalistiek na Slovensku spoznal v sobotu 22. júna svojich víťazov. Na dvanástich ihriskách v areáli Slavie Trnava sa bojovalo v dvoch kategóriách o celkové prvenstvo, pričom každé zo zúčastnených družstiev odohralo na turnaji minimálne štyri zápasy. Prvýkrát v sedemročnej histórii turnaja bojovali o prvenstvo tímy z troch krajín, okrem výberov z Česka premiérovo zavítal do Trnavy aj tím z poľského Zabrze.

Históriu prepisovalo aj víťazné družstvo v mužskej kategórii Atletico Trnava F.C., ktoré ako vôbec prvé v doterajšom priebehu turnaja dokázalo vyhrať turnaj druhýkrát. Vo finále zdolali jeho hráči vysoko 6:0 ďalšieho zo zoznamu víťazov turnaja mužstvo Oligarchovia Trnava, bronzová priečka patrí tímu s názvom Young Boys Trnava. Tí v zápase o bronz zdolali minuloročných víťazov tím Letná záhradka z Košíc. V ženskej kategórii triumfovali dievčatá z GFC Topoľčany, ktoré vo finále zdolali FK Dúbravka, v súboji o bronz AS Trenčín zvíťazil nad družstvom Oldies Trnava a vybojoval cenné 3. miesto.

Na najväčšom slovenskom turnaji v malom futbale nechýbali tradične individuálne súťaže. Už štvornásobným šampiónom v najtvrdšej strele sa stal Šimon Chalány, ktorý vystrelil loptu rýchlosťou 116 km/h. Účastníci, ale aj návštevníci turnaja si ale mohli otestovať aj svoju presnosť strely, či súťažiť o Penaltového kráľa a vyhrať zaujímavé ceny. Príjemným spestrením bolo vystúpenie majsterky sveta vo freestyle s loptou Lucie Kevickej, ktorá záujemcov naučila základy žonglovania s loptou.

"Tento rok bol trocha špecifický, lebo kvôli rekonštrukcii ihrísk na Slávii, sme museli upraviť herný systém a hrať na menšom počte ihrísk, no myslím, že sme to zvládli. Chvíľu si odpočinieme a začneme pripravovať nový ročník, aby sme sa tak, ako každý rok posunuli ďalej a mohli privítať viac družstiev,“ povedal riaditeľ turnaja Martin Michalík

Partnermi podujatia boli Slovenský futbalový zväz, FC Spartak Trnava a Trnavský samosprávny kraj, v roku 2020 bude Trnava Európskym mestom športu a organizátori Prengo Cupu majú pri tejto príležitosti ambíciu už o rok prilákať na turnaj najvyšší počet účastníkov v jeho doterajšej histórii.