GRASSROOTS – Víťazmi Prengo Cupu 2019 muži Atletica Trnava F.C. a ženy GFC Topoľčany


piatok, 28.06.2019
|
Posledná aktualizácia 13.8.2020 09:44

TRNAVA (SFZ) – 7. ročník Prengo Cupu, ktorého dejiskom bol tradične areál Slavie v Trnave, sa stali tímy Atletico Trnava F.C. v kategórii mužov, v ženskej kategórii triumfovalo družstvo GFC Topoľčany
.

Najväčší turnaj amatérskych futbalistov a futbalistiek na Slovensku spoznal v sobotu 22. júna svojich víťazov. Na dvanástich ihriskách v areáli Slavie Trnava sa bojovalo v dvoch kategóriách o celkové prvenstvo, pričom každé zo zúčastnených družstiev odohralo na turnaji minimálne štyri zápasy. Prvýkrát v sedemročnej histórii turnaja bojovali o prvenstvo tímy z troch krajín, okrem výberov z Česka premiérovo zavítal do Trnavy aj tím z poľského Zabrze.  

Históriu prepisovalo aj víťazné družstvo v mužskej kategórii Atletico Trnava F.C., ktoré ako vôbec prvé v doterajšom priebehu turnaja dokázalo vyhrať turnaj druhýkrát. Vo finále zdolali jeho hráči vysoko 6:0 ďalšieho zo zoznamu víťazov turnaja mužstvo Oligarchovia Trnava, bronzová priečka patrí tímu s názvom Young Boys Trnava. Tí v zápase o bronz zdolali minuloročných víťazov tím Letná záhradka z Košíc. V ženskej kategórii triumfovali dievčatá z GFC Topoľčany, ktoré vo finále zdolali FK Dúbravka, v súboji o bronz AS Trenčín zvíťazil nad družstvom Oldies Trnava a vybojoval cenné 3. miesto.

Na najväčšom slovenskom turnaji v malom futbale nechýbali tradične individuálne súťaže. Už štvornásobným šampiónom v najtvrdšej strele sa stal Šimon Chalány, ktorý vystrelil loptu rýchlosťou 116 km/h. Účastníci, ale aj návštevníci turnaja si ale mohli otestovať aj svoju presnosť strely, či súťažiť o Penaltového kráľa a vyhrať zaujímavé ceny. Príjemným spestrením bolo vystúpenie majsterky sveta vo freestyle s loptou Lucie Kevickej, ktorá záujemcov naučila základy žonglovania s loptou.

"Tento rok bol trocha špecifický, lebo kvôli rekonštrukcii ihrísk na Slávii, sme museli upraviť herný systém a hrať na menšom počte ihrísk, no myslím, že sme to zvládli. Chvíľu si odpočinieme a začneme pripravovať nový ročník, aby sme sa tak, ako každý rok posunuli ďalej a mohli privítať viac družstiev,“ povedal riaditeľ turnaja Martin Michalík

Partnermi podujatia boli Slovenský futbalový zväz, FC Spartak Trnava a Trnavský samosprávny kraj, v roku 2020 bude Trnava Európskym mestom športu a organizátori Prengo Cupu majú pri tejto príležitosti ambíciu už o rok prilákať na turnaj najvyšší počet účastníkov v jeho doterajšej histórii.


VÝSLEDKOVÁ ČASŤ:

KATEGÓRIA MUŽI:  


1. Atletico Trnava F.C.

2. Oligarchovia Trnava

3. Young Boys Trnava

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec: Michal Kukučka (12 gólov)

Najlepší brankár: Viliam Gottstein

Najlepší hráč: Sebastián Nebyla

KATEGÓRIA ŽENY:

1. GFC Topoľčany

2. FK Dúbravka

3. AS TrenčínPeter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
keywords
Viliam Gottstein

competitions
PrengoCup
Osoba
Michal Kukučka
Osoba
Sebastián Nebyla
Mohlo by vás zaujímať

GRASSROOTS – Futbalistky Myjavy zažiarili na Neymar Jr’s Five v Brazílii. Neveďalová: Bol to obrovský zážitok

13.8.2020 09:43

GRASSROOTS – VÍŤAZMI RED BULL NEYMAR JR’S FIVE 2019 TÍMY THISISMYSEN A ŽENY SPARTAKA MYJAVA

13.8.2020 09:44

GRASSROOTS – V TRNAVE ODŠTARTOVAL 7. ROČNÍK PRENGO CUP 2019

13.8.2020 09:46

GRASSROOTS – Turnaj detí v rámci UEFA Grassroots week v Trenčíne

13.8.2020 10:32

GRASSROOTS – Víťazmi Prengo Cupu 2018 muži z Košíc a ženy z Prahy

13.8.2020 13:02

GRASSROOTS – V Trnave odštartoval 6. ročník PRENGO CUP 2018

13.8.2020 13:02

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.