Hapal pred Švédskom: O postupe môže rozhodnúť každý gól

streda, 21.06.2017
|
Posledná aktualizácia 21.6.2017 19:29

LUBLIN (SFZ/PETER ŠURIN) – Po tretej predzápasovej tlačovke Pavla Hapala na európskom šampionáte do 21 rokov možno s plným vedomím a čistým svedomím napísať: ten chlap nestráca glanc!


LUBLIN (SFZ/PETER ŠURIN) – Po tretej predzápasovej tlačovke Pavla Hapala na európskom šampionáte do 21 rokov možno s plným vedomím a čistým svedomím napísať: ten chlap nestráca glanc!

Ako sa stalo tu v Poľsku zvykom, tieto tlačovky sa začínajú od prvého zápasu trojotázkou redaktora Športu. Bolo tak aj v stredu.
Postavíte do tretice na šampionáte rovnakú zostavu?
“Po prvom stretnutí sme zmenu zvažovali, zvažujeme aj teraz, po druhom. Výkony mužstva boli solídne, no máme nejakú myšlienku, ešte si to s realizačným tímom preberieme.“
Aj v treťom našom zápase na turnaji padnú tri góly?
“Bolo by fajn, ak by všetky tri padli do brány švédskeho mužstva. Všetci vieme, že v otázke postupu môže aj skóre hrať svoju úlohu.”
Čo hovoríte na švédsku trojku? Teda obrancu Larssona, ktorý sa gólovo presadil proti Poľsku?
“Hmmm... Prial by som si, aby tento hráč urobil osudovú chybu, po ktorej by sme dali víťazný gól...“
Na jednej strane je Švédsko obhajca prvenstva spred dvoch rokov, na druhej je to takmer úplne iné mužstvo, ako ho vnímate vy?
“Tento tím je ešte kompaktnejší, silnejší, ako ten víťazný, ktorý sa dostal tak ďaleko.“
Bude niekto z vašich spolupracovníkov sledovať dianie v Kielcoch?
“Sústreďujeme sa náš zápas, na naše mužstvo, ale samozrejme, budeme sledovať aj druhý súboj. Faktom je, že aj na tomto turnaji padajú góly i v nadstavenom čase a v našej skupine sa situácia môže meniť každým jedným gólom...”
Môže dianie v zápase Anglicko – Poľsko ovplvyniť vaše taktické vstupy do priebehu duelu v Lubline, trebárs striedania?
“Urobili sme rovnaké tri výmeny v prvom aj v druhom stretnutí, Švédi poslali z lavičky tiež tých istých hráčov v oboch zápasoch. Pre nás je dôležité nastavenie mužstva, celé je nachystané tak, aby každý mohol hrať. Panuje v ňom dobrá nálada, nikto nie je ofučaný z toho, že nehrá, že nedostal priestor.“
Kto je favoritom tohto zápasu?
“Švédsko je obhajca titulu. Bude to vyrovnaný duel, rozhodovať budú malé chybičky, maličkosti. Napokon, tak bolo aj v zápase s Anglickom...”
Viete, kde majú Švédi slabinu?
“Viem, ale tu a teraz to nepoviem.“
Mohli ovplyvniť psychiku Švédov dve remízy v zápasoch, ktoré mohli vyhrať?
“Nevyhrali, ale ani neprehrali. Možno aj do tretice bude remíza, kto to dnes vie? My by sme si, samozrejme, priali ich prehru.”
Očakávate teda tuhý boj, v ktorom sa bude každému máliť remíza?
“Veľmi si prajem, aby to bolo pekné stretnutie. Bude veľa divákov, veľa Švédov a myslím si, že aj veľa našich priaznivcov, verím, že Poliaci budú stáť na našej strane. Určite to nebude hurá futbal, prial by som si, aby sa ľudia bavili, no skutočne výsledok bude stáť na maličkostiach, bude to takticky zviazané. Sami viete, že my hráme ofenzívny futbal, napokon góly od Anglicka sme dostali po brejkoch súpera, takže nesmieme robiť chyby.“
A potom nasledovala Hapalova – pomaly už tiež tradičná – bodka za tlačovkou: “Čakám, že ešte aspoň raz sa dočkám na úvod predzápasovej tlačovky troch otázok od redaktora Športu...“

 

STANISLAV LOBOTKA: Prioritou teraz je zápas so Švédskom

To, že sa švédsky novinár diví, že hrám v dánskej lige, lebo som na ňu pridobrý, môžem komentovať tak, že ak by som bol naozaj taký dobrý, tak nehrám len v Dánsku. Ale pre mňa je to krok dopredu, posun, vo futbale, aj v živote. Teraz sa však sústreďujem na Euro, čo ďalej, budem riešiť po šampionáte. No, ja som si postupové výpočty nerobil, v matematike som bol vždy slabší, takže toto nechávam na trénera (Hapal nadviazal: “Ani ja som nebol silný v počítaní, takže prepočty bola úloha pre technického vedúceho tímu Jakuba Kojnoka...”). My sa sústredíme na to pre nás prioritné, zápas so Švédskom, a po ňom sa dozvieme, ako to dopadlo v Kielcoch.“

 

ASPOŇ 12 TISÍC DIVÁKOV

Podľa informácií organizátorov je predaných na štvrtkový zápas Slovensko – Poľsko asi 12 tisíc vstupeniek. Predšampionátové prognózy hovorili o návšteve 2000 Švédov a 1100 Slovákov, zdá sa teda, že tieto počty šli prudko hore.


Peter Šurin
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.